OIRP Gdańsk w Stefie Społecznej ECS | Święto Wolności i Praw Obywatelskich | 4-5 czerwca 2022 r. | Zaproszenie

Szanowni Państwo,

W imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez samorząd radcowski w ramach Strefy Społecznej Święta Wolności i Praw Obywatelskich w dniach 4-5 czerwca 2022 roku. Radcy prawni i aplikanci radcowscy przygotowali dla Państwa następujący program:

I. Panel dyskusyjny “Co sądy mają za uszami? – legitymizacja społeczna wymiaru sprawiedliwości” – 5 czerwca godz. 14:00 (Hala Rzecz Wspólna)

Panelistki:

• r. pr. Magda Krzyżanowska-Mierzewska – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku,
  • dr Anna Podolska – Wydział Prawa i Administracji UG,
  • SSO Ewa Ważny – Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce,
  • r. pr. Magdalena Witkowska – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku,
  • SSR Dorota Zabłudowska – Stowarzyszenie Sędziów Polskich “Iustitia”.

II. Symulacja rozprawy w sprawie karnej – 5 czerwca godz. 11:30 (Hala Debat)

Symulacja rozprawy odbędzie się na podstawie scenariusza przygotowanego przez uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, w ramach projektu Fundacji Teneo “Sądzić i być sądzonym”. W rolę “aktorów” wcielą się studenci z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Gdańsk i Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego WPiA UG.

III. Stoisko informacyjne i quiz o prawach człowieka – 4 i 5 czerwca godz. 10:00-18:00 (Hala Rzecz Wspólna)

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/4886430244813575/