Międzynarodowe Spotkanie Prawników – Twinning Meeting, Gdańsk 2024

Drogie Koleżanki i Koledzy,

mamy przyjemność poinformować, że 24 i 25 maja 2024 Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku będzie organizatorem i gospodarzem kolejnej edycji międzynarodowego spotkania prawników Twinning Meeting.

Twinning Meeting to posiadająca już długą historię inicjatywa cyklicznych spotkań prawników z Bilbao, Bolzano, Erlangen, Exeter, Leuven, Rennes, Werony oraz Gdańska.

W ramach Twinning Meeting w piątek, 24 maja 2024 r., organizujemy konferencję, której tematem będzie transgraniczne prawo nieruchomości (nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w różnych krajach europejskich), jak również wykorzystanie technologii AI w praktycznej pracy prawników. Formuła konferencji polega na tym, że każda z delegacji przedstawia rozwiązanie znanego wcześniej wszystkim uczestnikom kazusu, bazując na prawie obowiązującym w poszczególnych krajach.

Nasz Twinning to świetna okazja do nieco bliższego poznania innych europejskich porządków prawnych, a przede wszystkim – szansa nawiązania ciekawych kontaktów z prawnikami z zaprzyjaźnionych zagranicznych Izb.

Szczegółowy plan znajdą Państwo w załącznikach!

Serdecznie zapraszamy wszystkich radców prawnych i aplikantów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

Udział bezpłatny

Konferencja odbędzie się w dniu 24 maja, w godzinach 9.00-14.00 w Audytorium B na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 6, Gdańsk). Za udział w Konferencji radcom prawnym przysługuje 5 punktów szkoleniowych.

Szczególną atrakcją tegorocznego Twinning Meeting będzie koncert Chóru Izby Adwokackiej  w Weronie. Koncert odbędzie się w dniu 24 maja o godzinie 18.00 w Auli Koncertowej Akademii Muzycznej, Budynek A (czerwony), ul. Łąkowa 1-2, Gdańsk.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na Konferencji i Koncercie, prosimy o rejestrację na wydarzenie poprzez wypełnienie formularza: