Kulturalne Podsumowania

 

Komisja ds. Kultury,  dziękuje radcom i aplikantom radcowskim, za wspólnie spędzony czas podczas różnego rodzaju „aktywności kulturalnych” na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Cieszy nas,  że mogliśmy przyczynić się do skorzystania przez Państwa  z bardzo ciekawej oferty teatrów przyjezdnych, których sztuki  „Oszuści” Och-Teatru, „Kwartet dla czterech aktorów i „Niespodziewany powrót-mogliśmy obejrzeć w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienia trójmiejskich scen: Teatru Miejskiego w Gdyni, gdzie obejrzeliśmy przeniesioną na deski teatru sztukę opartą na motywach książki Karola Olgierda Borchardta „Znaczy Kapitan” oraz  „Mury Jerycha” w Teatrze Muzycznym w Gdyni według autorskiego spektaklu Wojciecha Kościelniaka.

Nie zabrakło też wydarzeń muzycznych. Rozpoczęliśmy karnawałowo-od koncertów muzyki Astora Piazzoli,  następnie wysłuchaliśmy  w mistrzowskim wykonaniu  Aimi Kobayashi, Koncertu Fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina.  Do lizbońskiej Alfamy przeniosła nas Mariza, śpiewając  pełne nostalgii pieśni fado, a miłośnicy jazzu mogli wysłuchać w Operze Leśnej w Sopocie długo oczekiwanego koncertu  Pata Matheniego.

Niezmiennie ogromnym zainteresowaniem cieszą się comiesięczne  spotkania w kinie kameralnym w Gdańsku. W części dyskusyjnej spotkania po  filmie bierze udział coraz więcej osób, a informacja o pozytywnej energii tych wieczorów dociera również do innych prawniczych grup zawodowych.

Podobnie nasze spotkania w „Radcowskim  Klubie Książki” przyciągają coraz więcej osób. Gościliśmy już naszego kolegę radcę prawnego Tomasza Palaka, Pawła Huelle,  i Magdą Grzebałtowską.

Ogromną radość sprawia nam to że chcecie Państwo korzystać z przedstawianych przez nas propozycji. W pierwszej połowie 2022 roku aż 795 osób wzięło udział w naszych „wydarzeniach kulturalnych”

Wracamy do Państwa po przerwie urlopowej, we wrześniu , rozpoczynając powakacyjny sezon 4 września 2022 r.  przedstawieniem premierowym w Teatrze Muzycznym w Gdyni „Something Rotten”

Proszę śledzić informacje mailowe oraz nasze ogłoszenia na FB i stronie www.oirp.gda.pl.

Jak zawsze liczy się zasada kto pierwszy ten … dostaje bilety 🙂

 

Udanego wakacyjnego wypoczynku życzy kulturalna komisja

Joanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska