Konferencja – Mediacja – perspektywy rozwoju z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji 2021.

Szanowni Państwo,

w imieniu Przewodniczącego Komisji ADR r.pr. Tomasza Parkasiewicza zwracamy się zapraszamy na konferencję  Konferencji KRRP  pt: Mediacja – perspektywy rozwoju z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji 2021

Mediacja w administracji, mediacja on-line, mediacja w obszarze prawa własności przemysłowej, pełnomocnicy w mediacji. Jaka wygląda obecnie i jaka będzie jej przyszłość? Krajowa Rada Radców Prawnych zaprasza wszystkich zainteresowanych 19 października 2021 roku w godz. 9-13 na konferencję online „Mediacja – perspektywy rozwoju”. Udział bezpłatny.

Mediacja staje się coraz bardziej popularnym i skutecznym sposobem rozwiązywania konfliktów. W wielu krajach na świecie jest uznaną i powszechną metodą rozwiązywania sporów. Zyskuje ona również coraz większą popularność w Polsce. Z przedstawionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości danych wynika, że w efekcie podejmowanych działań, liczba spraw skierowanych przez sądy do mediacji wzrosła z 17 811 w 2015 r. do 26 810 trzy lata później, zaś niektóre z samorządów zdecydowały się na podjęcie zintensyfikowanie działań zmierzających do wykorzystania zalet mediacji  administracyjnej. Szczególnie utrudniony podczas pandemii dostęp do sądu to dobry czas do refleksji nad innymi, bardziej efektywnymi, sposobami rozwiązywania sporów.

Konferencja, którą przygotował samorząd radców prawnych z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji 2021, ma na celu analizę obecnego stanu mediacji w Polsce, a także perspektywiczne spojrzenie na rozwój alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

Wśród tematów omawianych podczas konferencji znajdą się:

• Nowa rola sędziego po zmianach kodeksu postępowania cywilnego z 2019 roku – czyli jak „nie zabić” szansy na ugodę?
  • Mediacja w postępowaniu administracyjnym – aspekty teoretyczne i praktyczne
  • Mediacja on – line marketingowy chwyt czy efektywne narzędzie? – wyniki badan skuteczności i nowe standardy
  • Pełnomocnik w mediacji
  • Mediacja w obszarze prawa własności przemysłowej na przykładzie znaków towarowych.

Prelegentami podczas konferencji będą doświadczeni praktycy z zakresu mediacji: Agnieszka Owczarewicz – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów ds. Mediacji GEMME; Maria Młotkowska – radca prawny, dyrektor Biura Prawnego Urzędu m.st. Warszawy, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie; Maciej Bobrowicz – radca prawny z 30-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w prawie gospodarczym, mediator sądowy, od ponad 15 lat mediator w sporach gospodarczych, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w latach: 2007-2010, 2010-2013 oraz 2016-2020; Katarzyna Godlewska – radca prawny, mediator Ośrodka Mediacji Gospodarczych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie oraz wpisana na listę mediatorów sądowych; Magdalena Klimaszewska – radca prawny, ekspert Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Naczelnik Wydziału Krajowych Znaków Towarowych, współpracujący z  Centrum Arbitrażu i Mediacji WIPO (ang. World Intellectual Property Organization) promując polubowne metody rozwiązywania sporów w obszarze własności przemysłowej.

Konferencję podsumują Prezes KRRP – Włodzimierz Chróścik oraz Wiceprezes KRRP – Ewa Gryc-Zerych.

Zarejestrowani uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w wykładach i zadawania pytań w trakcie konferencji (w części konferencji do tego przeznaczonej).

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Linki do wydarzenia: