INAUGURACJA ROKU SZKOLENIOWEGO 2021 NA APLIKACJI RADCOWSKIEJ

Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającym rok szkoleniowy na aplikacji radcowskiej jest inauguracja i ślubowanie aplikantów pierwszego roku.

W dniu 5 stycznia 2021 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne, które otworzyła Dziekan Rady OIRP Gdańsk Magdalena Witkowska. Ze względu na panującą w Polsce sytuację epidemiologiczną całość odbywała się w formie zdalnej. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 aplikantów, którzy rozpoczęli szkolenie w 2021 roku. Podczas inauguracji dodatkowo głos zabrali Wicedziekan Rady Bartosz Szolc-Nartowski, Kierownik Szkolenia Aplikantów Jakub Puszkarski, Przewodniczący Komisji ds. Aplikacji Rafał Tołwiński oraz Alicja Szypułowska, Kierownik Ośrodka Szkolenia. Ważnym punktem spotkania był również wykład r. pr. Tomasza Palaka pt. „Między prawem i technologią – wyzwania”.

Natomiast w dniach 7-8 stycznia 2021 roku w Ośrodku Szkolenia OIRP Gdańsk przy ul. Czajkowskiego 3 odbyło się uroczyste ślubowanie nowych aplikantów. Ze względu na konieczność zorganizowania ślubowania w formie stacjonarnej, odbyło się ono z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.
Wszystkim aplikantom życzy udanego roku!