Bardzo dobry występ reprezentacji podczas XIV MP w piłce nożnej w Kielcach!

Reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku w dniach 14-15 kwietnia w Kielcach walczyła o medale w XIV Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej.

W XIV Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej wystąpiło 15 zespołów reprezentujących 14 okręgowych rad. Za głównego faworyta imprezy uznawano obrońców tytułu z Wrocławia oraz wicemistrzów z Warszawy.

W pierwszym dniu nasi reprezentanci rywalizowali w fazie grupowej. Los przydzielił nas do grupy śmierci, w której znaleźli się zeszłoroczny wicemistrz oraz multimedaliści mistrzostw z poprzednich lat, jednak nie było to straszne dla naszej drużyny, która co prawda na inaugurację przegrała z 0:2 z OIRP Katowice, następnie zremisowała 0:0 z OIRP Bydgoszcz, przegrała 0:2 z OIRP Warszawa I i ostatecznie wygrała 2:0 z OIRP Opole.

Dzięki takim wynikom nasz zespół zmagania w Grupie C zakończył na trzecim miejscu, które uprawniało nas do zagrania w repasażu o ćwierćfinał.

Po rozstrzygnięciach w innych grupach dowiedzieliśmy się, że naszym rywalem będzie nasz przeciwnik z zeszłorocznych mistrzostw, który w tamtym roku zamknął nam drogę do medalu tj. OIRP Kraków.

Sam mecz z kolegami z Krakowa przebiegał ponownie pod nasze wyraźne dyktando. Nasza drużyna co chwile groźnie uderzała na bramkę rywali. Tym razem udało się nam przełamać opór drużyny spod Wawelu i po golach Dawida Szadaja oraz Mateusza Habasińskiego wygraliśmy pewnie 2:0, rewanżując się tym samym za zeszły rok.

Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół po raz kolejny awansował do ćwierćfinału, w którym to tym razem los przydzieli nam zespół OIRP Lublin (zwycięzcę grupy A). Pierwsza połowa to były typowe piłkarskie szachy, zakończone bezbramkowym remisem. Po przerwie było wiadomo, że będzie to mecz do tzw. jednej bramki, którą ostatecznie niestety zdobyła drużyna z Lublina. Nasz zespół ruszył do ataku, mimo kilku okazji nie przynosiło to żadnego skutku, podczas gdy rywale wykorzystali nasze ofensywne usposobienie strzelając drugą bramkę.

Nasi zawodnicy ostatecznie musieli się ponownie zadowolić 5 miejscem w Mistrzostwach.

Z kronikarskiego obowiązku wskazujemy, że Mistrzem Polski został zespół OIRP Warszawa I, II miejsce zajął zespół OIRP Lublin, a III miejsce OIRP Łódź.

Bramki w mistrzostwach dla naszej reprezentacji zdobywali:
Mateusz Habasiński 2, Dawid Szadaj 1, Krzysztof Jurczak 1

 

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:

Górny rząd: apl. radc. Kacper Szreder, r.pr. Tomasz Bronk, r.pr. Marcin Woźniak, r.pr. Korneliusz Głuchowski, r. pr. Krzysztof Jurczak,
Dolny rząd: r.pr. Krzysztof Jóźwiak, apl. radc. Bartłomiej Trzebiatowski, r.pr. Rafał Gregorczyk, r.pr. Dawid Szadaj, apl. radc. Mateusz Habasiński

Po zawodach zapytaliśmy Kapitana naszej reprezentacji Krzysztof Jóźwiaka o jego krótki komentarz odnośnie występu naszej reprezentacji:

KJ: Przede wszystkim chciałbym podziękować całej drużynie oraz każdemu z osobna za walkę i zaangażowanie podczas całego turnieju. Nie weszliśmy dobrze w turniej. Pojawiło się trochę niedokładności i nerwowości, co spowodowało, że początek Mistrzostw nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy. Pojawiły się w zespole również nowe osoby i potrzeba było chwili, żeby zespół znowu funkcjonował tak, jak powinien. Po pierwszych meczach skorygowaliśmy ustawienie i podjęliśmy walkę tak, że awansowaliśmy do repasaży i co najważniejsze w końcu z nich awansowaliśmy. Mecz ćwierćfinałowy był wyrównany, wiedzieliśmy, że jedna bramka może zdecydować. Zaprezentowaliśmy się na tyle dobrze, że do strefy medalowej nie brakowało dużo, ale ostatecznie to koledzy z Lublina wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Ostatecznie czujemy niedosyt, bo mamy umiejętności, żeby w końcu przywieźć do Gdańska puchar. Cieszy na pewno fakt, że 3 raz z rzędu wychodzimy z grupy i już nie jesteśmy uważani za outsidera mistrzostw, a za zespół, którego raczej każdy będzie chciał uniknąć w przyszłym roku.

Wiemy również nad czym, musimy pracować przez ten rok, by nasza gra w jubileuszowych XV Mistrzostwach Radców Prawnych dała nam w końcu upragniony medal!

Bardzo chcemy podziękować Dziekanowi Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Andrzejowi Głogowskiemu za wspaniałą organizację! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju i już nie możemy doczekać się kolejnych zmagań w XV Mistrzostwach Radców Prawnych!

zdjęcia: Krzysztof Klimek oraz własne.