Niebieski Parasol Radcy Prawnego: Bezpłatne Porady Prawne na Dożynkach Wojewódzkich w Szemudzie Szemud, 9-10 września 2023 r. – relacja

W miniony weekend Szemud stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Dożynki Wojewódzkie. Oprócz tradycyjnych obchodów związanych z plonami, mieszkańcy mieli szansę skorzystać z cennych bezpłatnych porad prawnych, dzięki inicjatywie Niebieskiego Parasola Radcy Prawnego.

Akcję udzielania bezpłatnych porad prawnych zorganizowała Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku we współpracy ze Szpitalami Pomorskimi. To wyjątkowa okazja dla mieszkańców Szemuda i okolic, by skonsultować swoje kwestie prawne z doświadczonymi prawnikami.

Na czele zespołu prawników stanęli r.pr. Anna Kluczek-Kollar, r.pr. Mariusz Dybowski oraz r.pr. Tomasz Wolny-Dunst. Ich fachowe wsparcie było dostępne w wielu obszarach prawa, w tym w kwestiach związanych z prawem rolnym, spadkowym, nieruchomościami, sprawami rodzinymi, zasiedzeniem, najmem mieszkań i pomocą socjalną. Niezależnie od rodzaju problemu, każdy znalazł tu pomoc i wsparcie, którego potrzebował.

Nieustannie ustawiały się kolejki chętnych, co podkreśla ogromne zapotrzebowanie na takie usługi w społeczności. Zrozumienie i fachowa wiedza prawników pozwoliły wielu osobom rozwikłać skomplikowane sytuacje prawne i zrozumieć swoje prawa.

Możliwość spotkania i rozmowy z prawnikami, którzy byli gotowi wesprzeć w trudnych chwilach, była nieoceniona.

Warto również wspomnieć, że akcja ta odbyła się w doskonałej pogodzie, co tylko zwiększyło atrakcyjność wydarzenia. Atmosfera była wyjątkowo przyjazna, a ludzie cieszyli się możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu, rozmów z sąsiadami i przyjaciółmi oraz korzystania z usług prawników.

Niebieski Parasol Radcy Prawnego stał się symbolem dostępu do bezpłatnych porad prawnych i dowodem na to, że wiedza prawnicza może być dostępna dla każdego. Inicjatywa ta łączyła w sobie troskę o prawo i była okazją do edukacji prawnej społeczności lokalnej. Cieszymy się, że takie wydarzenia mają miejsce w naszej społeczności i mamy nadzieję, że będą kontynuowane w przyszłości, pomagając wielu osobom zrozumieć i chronić swoje prawa.