Zapraszamy do Teatru – kultura z rabatem – „Lekko nie będzie” – 18.12.2022r.

Komisja ds. Kultury serdecznie zaprasza do Teatru Muzycznego w Gdyni, w dniu 18 grudnia br, – na komedię „Lekko nie będzie” w reżyserii Tomasza Sapryka. Tym razem mamy do wyboru obejrzenie spektaklu o godz. 16.00 lub o godz. 19.00.  

Oburza Was nieco większa różnica wieku w związkach? Śmieszą panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami w myśl zasady: Mnie by się to nie przydarzyło? Jeśli tak – ta sztuka rozbawi Was do łez i pokaże, że teoria w życiu bardzo różni się od praktyki.

„Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islert’a to niezwykle zabawna francuska komedia o miłości, pozorach, szukania szczęścia na przekór konwenansom, tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych.

I tak ostatecznie, budując się na aktorskiej grze, powstaje spektakl komediowy, w którym wiek bohaterów i ich kryzysy wieku średniego, a potem też bunty wieku młodzieńczego, zapoczątkują lawinę absurdalnych sytuacji. Składać się one będą z wielu pomyłek i niedopowiedzeń, ale to sprawi, że od samego początku, aż do opadnięcia kurtyny śmiech i dobry żart utrzyma się na scenie. Udało się Tomaszowi Saprykowi, reżyserowi, z tekstu Jeana – Claude Islert stworzyć utrzymaną w dobrym tonie komedię, w której to perypetie związane z miłościami wszystkich bohaterów zawiążą się w jeden znaczący wątek, do którego widz szybko zostanie wciągnięty. A akcja zamiast się rozwiązywać, mieszać się będzie coraz bardziej i tak do zakończenia, w którym nie zabraknie zaskoczenia, bo takie rozstrzygnięcia wszystkich wątków trudno się było spodziewać.

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH 

Członkowie naszej korporacji mogą zakupić bilety za pośrednictwem strony:

https://biletyna.pl/spektakl/Lekko-nie-bedzie-Jean-Claude-Islert

Wystarczy tylko napisać na adres:  radca.kultura@oirp.gda.pl – żeby uzyskać kod rabatowy

Do zobaczenia!
Komisja ds. Kultury
Joanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska