Spotkajmy się w kinie – “Blisko” – 10 marzec 2023r. – 18:00

Komisja ds. Kultury, jeszcze przed Galą rozdania Oskarów (12.03.23),   zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich, do obejrzenia kolejnego filmu nominowanego do Oskara w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”. Widzieliśmy już „IO” Jerzego Skolimowskiego, a teraz proponujemy obejrzenie  10 marca 2023 roku  o godzinie 18:00 w kinie Kameralnym Cafe  filmu „Blisko”, w reż. Lukasa  Dhonta.

Blisko” miało swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. Zdobyło tam Grand Prix.Jest to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina.Blisko” staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji..

Koszt biletu wynosi 10-zł (dziesięć złotych), a dla osób towarzyszących 20 zł (dwadzieścia złotych).Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia24 lutego 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona .W treści maila należy podać:•    w tytule „kino”•    imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę OIRP w Gdańsku•    liczbę biletów, numer telefonu.Do zobaczenia w kinieKomisja ds. KulturyJoanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska