Spotkajmy się w kinie – “Anatomia upadku” – 12 kwietnia 2024r. – 18:00

Z ogromną przyjemnością Komisja ds. Kultury kolejny raz zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich wraz z osobami towarzyszącymi na film „Anatomia upadku”.

Francuska reżyserka Justine Triet w dramaturgicznym majstersztyku, jakim jest “Anatomy of a Fall“, z chirurgiczną precyzją tworzy studium małżeństwa w kryzysie. Burzy nasze oczekiwania, rozsadza społeczno-płciowe konwenanse, odrzuca klasyczne genderowe podziały. Relatywizuje nie tylko ludzkie zachowania, ale i całą opowieść: prawda, która przecież nie zawsze musi wyjść na jaw, w pewnych przypadkach może zupełnie stracić na znaczeniu. Poszukiwanie tego, co obiektywne i pewne, to jedynie pretekst do innej opowieści – tej o ludzkiej naturze.

Więcej o filmie choćby w recenzji Tomasza Raczka: https://www.youtube.com/watch?v=e47ZW4pZz0o

Projekcja filmu odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. o godz.18.00 w kinie Kameralnym „Cafe” w Gdańsku. Tym razem jeśli będziemy chcieli, po trzygodzinnej projekcji, dyskutować to będzie to dyskusja bez moderatora.

Koszt biletu dla radcy prawnego lub aplikanta wynosi 10-zł a dla osoby towarzyszącej 20-zł.

Każdemu członkowi naszej korporacji przysługują dwa bilety. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia 6 kwietnia 2024 roku, podając

•    imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę OIRP w Gdańsku
•    liczbę biletów i numer telefonu
Liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia w kinie

Joanna Friedrich-Sarad, Dorota Chylińska, Marta Małysa, Anna Szarmach, Ewa Gołębiewska, Edyta Seklecka