Ladies Jazz Festival

Komisja ds. Kultury serdecznie zaprasza radców prawnych i aplikantów na Ladies Jazz Festival do Teatru Muzycznego w Gdyni na Koncert Uli Dudziak & Grażyny Auguścik z Grzech Piotrowski Band, który odbędzie się w dniu 18 lipca 2024 r. o godz. 20:00.

Dwie Polki, które zdobyły Mont Everest Jazzu. Występowały w takich miejscach i z takimi gwiazdami, że wielu artystów dałoby wszystko, by doświadczyć choć części ich osiągnięć.

Wywalczyły szacunek i uznanie środowiska muzycznego na całym świecie. I ten trzeci, również znany i uznany w kręgach kultury i muzyki świata, artysta wszechstronny. Troje ponadprzeciętnie utalentowanych, serdecznych postaci i ich wspólna, magnetyzująca muzyka na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni:

Urszula Dudziak – idolka wielu uznanych amerykańskich artystek jazzowych i nie tylko. Jej osiągnięcia otworzyły drzwi i pozwoliły uwierzyć w siebie takim późniejszym gwiazdom jak Esperanza Spalding, Terri Lyne Carrington, Gretchen Parlato, Dianne Reeves, Suzanne Vega i wielu innym, o czym każda z nich nieprowokowana przez nikogo opowiadała z szacunkiem i wzruszeniem podczas swoich polskich koncertów. Dyrektorka artystyczna Ladies’ Jazz Festival i przewodnicząca jury Konkursów o Grand Prix tego festiwalu.

Grażyna Auguścik – wielokrotnie ogłaszana najlepszą wokalistkę jazzową w kraju w plebiscytach Jazz Forum, nagradzana na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i Piosenki Polskiej w Opolu. Bez zbytniej przesady można powiedzieć też, że to artystka jazzowo polsko-amerykańska
bowiem jej osiągnięcia również w USA, kolebce jazzu, są oszałamiające i nieosiągalne dla zwykłych śmiertelników znad Wisły.

Dwie najbardziej utytułowane polskie artystki jazzowe spotkały się oczywiście w Stanach Zjednoczonych, a owocem tej znajomości są liczne koncerty po obu stronach oceanu oraz dwie niezapomniane płyty. „To i Hola” nagrana na początku tego tysiąclecia ze szwedzkimi muzykami to jeden z najbardziej udanych dowodów na wielkie pokłady atrakcyjności polskiego folkloru
inspirującego wcześniej takich artystów jak Chopin, Szymanowski, Górecki, Namysłowski, Ciechowski, Bowie, ale i znajdującego uznanie wśród melomanów z całego świata. I to właśnie za materiał z tej płyty wziął się założyciel i kierownik World Orchestra, fantastyczny kompozytor i producent muzyczny, multiinstrumentalista i uznany aranżer Grzech Piotrowski. I
to one, dwie wcześniej wymienione Damy Jazzu wraz z nim i jego zespołem przedstawią nam premierowo nową wersję „To i Hola” tego lata, nad polskim morzem, w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Zgłoszenia prosimy przesłać na nasz adres : radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia 13 czerwca 2024 br.

W tytule maila proszę podać :

– imię i nazwisko,
– nr wpisu na listę OIRP w Gdańsku,
– liczbę biletów,
– tytuł „Ladies Jazz Festival”,
– nr telefonu.
Członkom naszej korporacji przysługuje 1 bilet w cenie 90 zł oraz bilet dla osoby towarzyszącej w cenie 179 zł.

Z wyrazami szacunku,

Joanna Friedrich-Sarad, Dorota Chylińska, Marta Małysa, Anna Szarmach, Ewa Gołębiewska, Edyta Seklecka