„1989”- zaproszenie na rapowany musical o upadku PRL – 27.04.2023 r. godz. 19:00

fot. mat. teatru

Z A P R O S Z E N I E

Komisja ds. kultury serdecznie zaprasza na rok „1989”- rapowany musical o upadku PRL w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku- 27.04. 2023 r. godz. 19:00
“1989” w reżyserii Katarzyny Szyngiery w Teatrze Słowackiego i Gdańskim Teatrze Szekspirowskim to uderzająca w czułe struny narodu muzyczna opowieść o czasie przemian Polski lat 80. Emocjonalną atmosferę, budowaną przede wszystkim przez muzykę, podchwytuje publiczność, kierująca w czasie spektaklu głośne okrzyki w stronę sceny, takie jak “zwyciężymy” Rewolucja ma tu twarz kobiet, czego kumulację stanowi scena noblowskiego przemówienia Danuty Wałęsy Przedstawienie nie umacnia pomników ani z nich nie strąca, chwieje nimi. Padają niewygodne pytania w kierunku Lecha Wałęsy i niełatwe kulisy walki o wolną Polskę, a także nawiązania do “Hulanek” Young Leosi czy wymierzonej w Kurskiego piosenki Maty Jeden z najlepszych spektakli 2022 r. ma najlepszą kreację zbiorową mijających miesięcy i zadatki na międzypokoleniowe wydarzenie historyczne.

Zgłoszenia prosimy przesłać na nasz adres: radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia 27 marca br.

W tytule maila proszę podać „1989”:
– imię i nazwisko,
– nr wpisu na listę OIRP w Gdańsku,
– liczbę biletów,
– nr telefonu.

Członkom naszej korporacji przysługuje 1 bilet w cenie 40 zł oraz bilet dla osoby towarzyszącej w cenie 80 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona, o przyznaniu biletu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Wpłat prosimy dokonywać na r-k bankowy, który wskazany będzie w przesłanej Państwu informacji potwierdzającej przyznanie biletu.

Do zobaczenia,
Joanna Friedrich-Sarad, Anna Szarmach, Marta Małysa, Dorota Chylińska