Korony Równości 2023 – nominacja dla r.pr. Jakuba Turskiego

Korony Równości 2023

Odważne, skuteczne, entuzjastyczne, pełne pasji i wiary w lepsze jutro. Takie są osoby i grupy nominowane do Koron Równości – nagród Kampanii Przeciw Homofobii, którymi wspólnie wyróżniamy działania z ostatnich 12 miesięcy, które były szczególnie ważne dla społeczności LGBT+ w Polsce.

Z propozycji nominacji zebranych przez osoby członkowskie KPH, kapituła konkursowa w składzie: zeszłoroczna laureatka i laureat, czyli Julia Sobczyńska i Krzysztof Śmiszek oraz osoby reprezentujące zarząd i zespół KPH – Agnieszka Kulikowska, Szczepan Czaplewski i Franciszka Sady, wytypowała 24 osoby i grupy.

Teraz czas na was i wasze głosy, w szczególności, że pośród nominowanych, w kategorii prawo znalazł się r.pr. Jakub Turski z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku!

R.pr. Jakub Turski – Radca prawny i jeden z czołowych pełnomocników od wielu lat czynnie zaangażowanych w postępowania sądowe dotyczące praw osób LGBT+.

W styczniu 2023 r. Jakub Turski doprowadził do przegrania procesu przez Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza, któremu sąd nakazał przeprosić prof. Małgorzatę Fuszarę za naruszenie jej dóbr osobistych. Natomiast w kwietniu 2023 r., dzięki zaangażowaniu Turskiego, Sąd Apelacyjny w Warszawie potwierdził naruszenie przez Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza dóbr osobistych Agnieszki Kozakoszczak z Fundacji na Rzecz Różnorodności Społecznej.

Zagłosować na mecenasa Turskiego można za pomocą strony Korony Równości 2023 (koronyrownosci.pl)

Trzymamy kciuki!