Konferencja ,,Przyszłość zawodów prawniczych w świetle rozwoju nowych technologii”

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Centrum Prawa Nowych Technologii UG, Wydziału Prawa i Administracji, Ad Astra. Center for Space Policy and Law, Pomorskiej Izby Adwokackiej oraz Okręgowej Rady Radców Prawnych w Gdańsku serdecznie zapraszamy na konferencję pt.: “Przyszłość zawodów prawniczych w świetle rozwoju technologii”, która odbędzie się w Gdańsku dnia 10 maja br. w godz. 9:00 – 12:00.

PRZEDMIOT:

Już nie tylko futuryści, ale i naukowcy czy przedsiębiorcy wieszczą, że rynek pracy za dekadę czy dwie będzie wyglądał zupełnie, wręcz niewyobrażalnie inaczej. Postępujący rozwój nauki i techniki, w szczególności znajdująca zastosowanie na coraz większą skalę informatyzacja, automatyzacja i robotyzacja wielu gałęzi gospodarki, instytucji publicznych czy prywatnych firm uczyni swoistą rewolucję. Nie ulega wątpliwości, że: powstanie szereg nowych zawodów, zasady wykonywania wielu aktualnych zawodów zostaną istotnie zmodernizowane, a ponadto wiele z obecnie istniejących zawodów przejdzie do historii, przestanie istnieć. Zmiany dotkną także zawodów prawniczych.

Celem konferencji jest uświadomienie pracodawców, przedsiębiorców, ale także ludzi młodych, że przyszłość, która będzie ich domeną, będzie wyglądać zupełnie inaczej od teraźniejszości; że już dziś warto podjąć pewne decyzje, gdyż ich skutki będą determinowały przyszłe życie.

MIEJSCE:

Konferencja odbędzie się w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (I piętro).

ZAPISY:

Jedynym warunkiem udziału w wydarzeniu jest zgłoszenie mailowe na adres dr hab. Jakuba Szlachetko, prof. UG (jakub.szlachetko@ug.edu.pl), kierownika Centrum Prawa Nowych Technologii

Link do wydarzenia Facebook: https://www.facebook.com/events/1168046971037508

Program Konferencji w załączeniu (https://ora.e-soa.pl/files/mailing/47fafd5d01fa5de67822f907d7b3bc1a20240409141655.jpg)

Zapraszamy serdecznie!