Finału konkursu International LegalTech Competition 2023 „Algorithms, Ethics and Law” z udziałem reprezentanta OIRP w Gdańsku

Z wielką radością informujemy, że zespół w którego skład wchodzi członek naszej Izby – Radca Prawny Tomasz Palak awansował do finału Konkursu International LegalTech Competition 2023 „Algorithms, Ethics and Law” organizowanego przez Federation Barreaux d’Europe. Oprócz Mec. Tomasza Palaka w skład zespołu wchodzą jeszcze Michał Olszewski i Łukasz Matyja.

Celem Konkursu jest zachęcenie prawników do rozwijania innowacji na styku prawa i sztucznej inteligencji oraz do wdrażania w kancelariach zaawansowanych technologii. Już teraz przewidujemy, że dzięki technikom AI, w szczególności modelom uczenia maszynowego, usługi prawne zmienią się w przeciągu kilku najbliższych dekad bardziej niż na przestrzeni kilku ostatnich stuleci.

Prawnicy powinni nie tylko przygotować się na możliwość stosowania algorytmów w swojej pracy, ale także – a może przede wszystkim – muszą zmierzyć się z konsekwencjami funkcjonowania sztucznej inteligencji w naszych systemach prawnych.

Finał konkursu odbędzie się w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu w dniu 23 czerwca 2023 r.

Zadanie finalistów będzie polegało na wygłoszeniu prezentacji przed międzynarodowym jury.

Trzymamy mocno kciuki!