Aplikantka radcowska II roku – Martyna Krawczyk zakwalifikowana do półfinału konkursu ERA Young European Contest 2023!

Szanowni Państwo,

Z wielką dumą i uznaniem informujemy, że Pani Martyna Krawczyk – aplikantka radcowska II roku z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku została zakwalifikowana do jednego z półfinałów konkursu – Young European Lawyers Contest 2023 organizowanego przez Academy of European Law ERA .

Do udziału w konkursie Krajowa Izba Radców Prawnych wyłoniła zaledwie czterech kandydatów i jak widać wybór był słuszny!

Półfinał ma polegać na przygotowaniu przez zespoły pisemnego sprawozdania na temat kwestii prawa Unii Europejskiej oraz jego ustnej prezentacji. W skład zespołu wejdzie maksymalnie czworo zawodników z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej. Współpraca między wybranymi osobami pod kątem wymiany i pracy nad raportem zostanie nawiązana za pośrednictwem komunikacji online, na dwa miesiące przed półfinałem.

W trzydniowym finale wezmą udział najlepsze dwie drużyny z każdego półfinału. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie ERA w Trewirze oraz w Sądzie Unii Europejskiej w Luksemburgu. Podczas finałowego etapu konkursu uczestnicy wezmą udział w szkoleniu na temat sposobów prowadzenia sporów przed Trybunałem Sprawiedliwości oraz ćwiczeniach negocjacyjnych. Wydarzenie zakończy się moot court przed Sądem Unii Europejskiej, podczas którego dwa zespoły, które zwyciężyły w poprzednim zadaniu, zmierzą się przed jury złożonym z wysokiej rangi przedstawicieli praktyki prawniczej oraz sędziów TSUE.