18 sierpnia 2017

Zgłoszenia do akcji pomocy prawnej dla poszkodowanych przez nawałnicę

Bardzo prosimy o kontakt radców prawnych i aplikantów radcowskich, którzy chcieliby dołączyć do organizowanej w ramach akcji „Niebieski Parasol Radcy Prawnego” przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku pomocy prawnej pro bono dla poszkodowanych przez nawałnicę, która przeszła nad Pomorzem w nocy z 11/12 sierpnia.

Zakres pomocy obejmować będzie wszelkie obszary prawa, w których możemy pomóc poszkodowanym, a w szczególności następujące zagadnienia:
– odszkodowania i środki ochrony prawnej w postępowaniach likwidacyjnych przed zakładami ubezpieczeń,
– prawo budowlane z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 r. o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu oraz rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 sierpnia 2017 r. w sprawie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r., w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych,
– ustawowy zakres pomocy społecznej i zasady jej przyznawania.

Pomoc prawna obejmować będzie poszkodowanych mieszkańców z wszystkich miejscowości dotkniętych żywiołem.

Poszukujemy radców prawnych i aplikantów, którzy chcieliby i mogą pomóc z całego obszaru działania naszej Izby, ale z uwagi na lokalizację poszkodowanych liczymy na zgłoszenia radców i aplikantów z poniższych gmin:
powiat chojnicki: gmina Czersk, gmina Brusy, gmina Chojnice, gmina Konarzyny
powiat kościerski: gmina Lipusz, gmina Dziemiany, gmina Karsin
powiat bytowski: gmina Parchowo, gmina Studzienice
powiat kartuski: gmina Sulęczyno, gmina Sierakowice, gmina Kościerzyna
powiat kwidzyński: gmina Gardeja i gmina Sadlinki

Uprzejmie prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: niebieskiparasol@oirp.gda.pl.