9 lutego 2018

Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku – 18.02.2018 Wieżyca-Koszałkowo

Ferie się kończą, Olimpiada się zaczyna – a na Pomorzu w następny weekend najważniejsze wydarzenie sportów zimowych – Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku!

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, wraz z Komisją Sportu serdecznie zapraszają – to już szósta edycja, tym razem odbywająca się w ramach 100-lecia Adwokatury Polskiej.

Zawody odbędą się w niedzielę, 18 lutego 2018 roku o godzinie 11:00 w Wieżycy-Koszałkowo (to jedynie ok. 30 minut od granic Gdańska). W ostatnich latach stok ten był perfekcyjnie przygotowany w dacie naszych zawodów – mimo tego, że aura np. w Trójmieście była czasami wiosenna – nie warto więc patrzeć za okno, lepiej sprawdzić warunki na stronie www.wiezyca.pl i na obrazie kamer on-line!

Nawet jednak obeca aura w Trójmieście i okolicach pokazuje, że warunku na pomorskim lodowcu w Wieżycy będą znakomite – ostatnie edycje zawodów odbywały się w iście „alpejskiej” atmosferze – słońce, lekki mróz.

W zawodach (narciarstwo alpejskie i snowboard) będą mogli wziąć udział adwokaci, sędziowie, radcy prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy i prawnicy „naukowcy” z Wydziału Prawa UG, aplikanci i referendarze i – przede wszystkim – członkowie ich rodzin, w tym (szczególnie!) dzieci. W tych zawodach nie będzie przegranych! Planujemy trzy dziecięce kategorie wiekowe (z podziałek na dziewczynki i chłopców), a także trzy „dorosłe”, odrębnie dla nieco starszych dziewcząt i młodzieńców. Planujemy również zawody snowboardowe – bez kategorii wiekowych (odrębnie kobiety i mężczyźni, a także dzieci). Bardzo ważna będzie też kategoria rodzinna – obliczana jako suma przejazdów trzech osób z rodziny (w tym – obowiązkowo – co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat). Z kuluarowych plotek wiemy, że kontuzje wyeliminowały kilku zawodników, którzy stawali w poprzednich latach na najwyższych stopniach podium!

Zachęceni zeszłoroczną zabawą – w tym roku również zorganizujemy „Zjazd na byle czym” – po zawodach, na trasie slalomu, na czas, każdy będzie mógł zjechać na czym tylko chce , liczymy na inwencję uczestników! Nagrody oczywiście – w tej kategorii –będą również.

Od 9:30 odbywać się będą zapisy, a także będzie można oglądać trasę zawodów. Udział w zawodach jest darmowy, jedyny koszt, jaki trzeba ponieść – to koszt wyciągów (przy rejestracji będzie można nabyć kartę obejmującą koszt pięciu przejazdów wciągiem – 10 zł – i kaucję – 20 zł – możliwą do odzyskania po zawodach). Zawodnicy na koszt organizatorów otrzymają posiłek „regeneracyjny”. Po zawodach odbędzie się uroczysta dekoracja laureatów.

W organizacji pomaga Szkoła Narciarstwa Qbasport, która zajmuje się obsługą techniczną zawodów – tam można wysyłać zgłoszenia drogą elektroniczną już od teraz (info@qbasport.pl) – z podaniem wieku oraz „branży”.

Cała impreza będzie miała charakter pikniku rodzinnego! Bieżące informacje na FB Pomorskiej Izby Adwokackiej https://www.facebook.com/events/502439526818637/?active_tab=discussion oraz na stronie www.adwokatura.gdansk.pl.

Serdecznie zapraszamy!