3 listopada 2019

Zaproszenie na Mikołajkowe spotkanie dla radców prawnych z rodzinami

Komisja ds. Kultury  serdecznie zaprasza 8 grudnia 2019 roku (niedziela) na godzinę 16.00 na spotkanie Mikołajkowe, które tym razem  odbędzie się w Konsulacie Kultury w Gdyni. W tym roku  proponujemy spędzenie Mikołajek w innej  niż dotychczas konwencji. W mianowicie wspólne obejrzenie przedstawienia, a następnie wizyta św. Mikołaja, Foto Budka i inne  świąteczne atrakcje.

Spektakl „Marysia ma Rysia” (przeznaczonego dla osób w wieku 3+ do 99 lat) jest wystawiony przez Gdyńskie Centrum Kultury w konsulacie Kultury w Gdyni, znanym członkom naszej korporacji również z innych przedstawień (Lekko nie będzie, Ożenek).

To prawdziwa sceniczna perełka, oparta na prostym, przewrotnym pomyśle i bardzo dobrym wykonaniu, przez co starsi i młodsi widzowie bajki bawią się świetnie. Punkt wyjścia do rozpoczęcia teatralnej przygody jest „z życia wzięty”. Tytułowa bohaterka sztuki Emila Płoszajskiego ma urodziny i czeka na prezent. Nie jakiś tam, przypadkowy prezent, tylko szczególny, wymarzony, o czym poinformowała tatę i mamę w specjalnie napisanym liście. To złota rybka. Akwarium już czeka na lokatora. Ale, jak to w życiu, oczekiwania nie zawsze idą w parze z rzeczywistością – zamiast złotej rybki jest glonojad, bo „złotej rybki nigdzie nie było, a na glonojada była promocja” . Łatwo sobie wyobrazić reakcję Marysi na taką złośliwość losu.https://kultura.trojmiasto.pl/Fantastyczne-akwarium-O-spektaklu-Marysia-ma-Rysia-n133999.html#tri.

Po spektaklu odwiedzi  nas św Mikołaj, następnie będzie  możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w  Foto Budce, a rodzice będą mogli  w kawiarni obserwować swoje pociechy. Impreza Mikołajkowa jest przewidziana dla radców prawnych, aplikantów oraz pracowników administracyjnych Izby z dziećmi, wnukami w wieku od 3 lat. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką dorosłych. Dodatkowo nad sprawnym przebiegiem imprezy będą czuwać  członkowie Komisji ds. Kultury.

Koszt uczestnictwa jednego dziecka to: 50,00 zł (pięćdziesiąt złotych). Kwota ta zostanie przeznaczona na prezenty, które wręczy św. Mikołaj. Prosimy o przesyłanie  zgłoszeń  na adres radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia 10 listopada 2019 r.

W treści maila należy wskazać:

• w tytule „Mikołajkowe spotkanie”
  • imię nazwisko członka naszego samorządu oraz liczbę osób które przybędą
  • liczbę dzieci oraz wiek dzieci (bardzo ważna informacja).

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje, jak zawsze, kolejność zgłoszeń.

Numer rachunku bankowego podamy Państwu w mailu potwierdzającym wpisanie na listę uczestników.

Do zobaczenia na Mikołajkowym Spotkaniu w Teatrze.

Komisja ds. Kultury

Joanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska