Wiadomości

23 września 2019

Zaproszenie na koncert muzyki fado w wykonaniu Marizy

Komisja ds. Kultury serdecznie zaprasza na niezwykły koncert Marizy – królowej muzyki fado. Fado to powstała w XIX w w dzielnicach Lizbony melancholijna muzyka, najczęściej opowiadająca o ludzkich uczuciach i emocjach. Jest pełna sprzeczności bo wybrzmiewa w niej zarówno smutek, żal, zazdrość, pasja ale także szczęście i radość… wynikające z wielkiej miłości.

Mariza porównywana jest do najsławniejszych div operowych i megagwiazd popu i rocka ale także do Amalii Rodriquez najsłynniejszej wykonawczyni muzyki fado w historii.

Głos Marizy określany jest jako „magiczny, diamentowo – magnetyczny „Artystka koncertowała w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie m. innymi w Carnegie Hall (Nowy Jork), Royal Albert Hall ( Londyn), Sydnej Opera, Moscow House of Music…itp.

Mariza współpracowała z najsłynniejszymi muzykami i producentami jak Sting, Cesaria  Evora, Lenny Kravitz …i inni. Jest laureatką licznych nagród jak Latin Grammy, nagroda BBC Best European World i wielu innych. Do rozgłosu Marizy przyczynił się jej występ ze Stingiem na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach.

Koncert odbędzie się 23 października 2019 roku (środa) o godzinie 19.00 w w Filharmonii Bałtyckiej.

Zgłoszenia, jak zawsze, prosimy przesyłać na adres email radca.kultura@wp.pl, do dnia 30 września 2019 r.

W tytule maila należy podać:

  • numer wpisu na listę OIRP w Gdańsku,
  • liczbę biletów,
  • numer telefonu.

W treści maila proszę podać : Mariza

Członkom korporacji przysługuje jeden bilet w cenie 129.- zł oraz jeden bilet dla osoby towarzyszącej w cenie 199.,- zł.

Z uwagi na ograniczoną liczbę biletów o przyznaniu biletu decyduje kolejność zgłoszenia.

Wpłaty prosimy dokonać na rachunek bankowy i w terminie wskazanym w przesłanym do Państwa mailu potwierdzającym przyznanie biletów.

Do zobaczenia!

Komisja ds. Kultury

Joanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content