Wiadomości

22 marca 2018

Wycieczka seniorów Morawy 11-16.06

Zwiedzamy skarby kultury Moraw która odbędzie się w czerwcu w dniach 11-16.
1 dzień  Wyjazd z Gdyni spod dworca PKP o godz. 7 rano w poniedziałek, przejazd przez Polskę do Pszczyny na nocleg:
2 dzień
Zwiedzanie dawnej rezydencji magnackiej słynnego rodu książąt i zamku Hochberga w Pszczynie. Przejazd do Ołomuńca. Zwiedzanie centrum miasta licznych zabytkowych rzeżb studni ,fontan,kolumn wotywnych oraz drugiego po praskim zegarze astronomicznym zwanym ” Ołomuckim  Orlojem. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Brna.
3 dzień
Przejazd do Slavkova, miejsca Bitwy Trzech Cesarzy z 1805r : Austelitz spacer do Obelisku i muzeum. Zwiedzanie Brna – Stare miasto , zwiedzanie wzgórza Petrov z katedrą Piotra i Pawła, pójście na Zielony Rynek i do Starego Ratusza. Wejście na wieżę. Następnie przejście na wzgórze zamkowe Spilberk. Czas wolny. Powrót do hotelu.
4 dzień
Przejazd do Blanska.Zzwiedzanie Jaskini Punkewi oraz Przepaści Macocha. Przejazd do Kromieryza z rezydencją książęcą i biskupim pałacem wczesnobarokowym z biblioteką i galerią obrazów. Zwiedzanie ogrodów pałacowych. Zwiedzanie katedry i Żydowskiego Ratusza. Przejazd do kolebki powstania religii chrześcijańskiej na Morawach do Velechradu. Zwiedzanie byłej siedziby Cyryla i Metodego. Powrót do hotelu w Brnie.
5 dzień 
 Przejazd i zwiedzanie zespołu pałacowego we Valticach oraz gotyckiej zabudowy miasta Lednice. Przejazd przez Trebicz ze zwiedzaniem dobrze zachowanego starego miasta, zamkiem, katedrą oraz dzielnicą żydowską. Przejazd do Telcza z najładniejszym rynkiem w całych Czechach. Zwiedzanie miasteczka. Nocleg w pobliżu granicy.
6 dzień 
 powrót do Polski, Posiłek na trasie 
                         Organizacja i prowadzenie Roman Sobieszko
Chętne osoby do udziału w wycieczce uprzejmie proszę o zgłaszanie do sekretariatu Izby w terminie do dnia 15 maja br.
                    z serdecznymi pozdrowieniami
                        Elżbieta Pietkiewicz
Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content