Wiadomości

25 kwietnia 2017

V miejsce koszykarzy OIRP Gdańsk na turnieju w Poznaniu

V miejsce koszykarzy OIRP Gdańsk na turnieju w Poznaniu

 

zdjecie z turnieju_ cut new

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że koszykarska drużyna naszej izby zajęła V miejsce na silnie obsadzonym turnieju koszykarskim rozgrywanym w dniu 8 kwietnia 2017 roku w Poznaniu.

Była to już VI edycja Turnieju Koszykówki Prawników o Puchar Dziekana ORA w Poznaniu. W tym roku wzięło w nim udział aż 10 drużyn prawniczych: Szczecin, ORA Warszawa, Palestra Poznań, OIRP Gdańsk, Orły Temidy Warszawa, Koszalin, Komornicy Warszawa, OIRP Poznań i Bydgoszcz oraz Wrocław (zwycięzcy turnieju).

Sama idea turnieju z roku na rok staje się coraz większym przedsięwzięciem, co widać zarówno po zwiększającej się liczbie drużyn, sponsorów jak i uczestników poturniejowego spotkania integracyjnego. Organizatorzy – adw. Małgorzata Bętkowska i adw. Piotr Ruszkiewicz – ze swoich ról wywiązują się celująco, w sposób profesjonalny, ale z życzliwością i uśmiechem, rozwiązują wszelkie napotykane przeciwności.

Każde spotkanie sędziowane było przez dwóch zawodowych sędziów. Organizatorzy zapewnili wszystkim drużynom zarówno napoje, drobne pożywienie regeneracyjne, jak i lunch w formie pizzy. Dla najlepszych drużyn przewidziano puchary. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy. Nagrody przewidziano także dla najlepszego zawodnika turnieju oraz zawodnika fair-play.

Turniej „grał” również dla fundacji DKMS działającej na rzecz walki z nowotworami krwi – szerzej o jej działalności pod linkiem https://www.dkms.pl/pl Cieszy fakt, że liczne grono zawodników i kibiców zdecydowało się przystąpić do programu realizowanego przez tę fundację.

Od strony sportowej – zajęte miejsce należy uznać za sukces, do którego przyczynili się wszyscy zawodnicy naszej drużyny. Patrząc przez poziom zawodów, mając na uwadze fakt, że w wielu drużynach prym wiedli zawodnicy mający zarówno duże koszykarskie doświadczenie, jak znacząco dominujący warunkami fizycznymi. Dlatego nasza młoda, grająca nieregularnie i niespełna od dwóch lat, drużyna pozostawiła po sobie świetne wrażanie, co podkreślali także przeciwnicy, jak i organizatorzy. Uczestnictwo w tego typu turniejach połączone z regularnymi treningami drużyny, pozwala wierzyć, że w kolejnych turniejach  możliwe są coraz lepsza osiągnięcia.

 

Przechodząc do szczegółów turnieju, to drużyna OIRP Gdańsk rozegrała cztery mecze. W pierwszym, z faworyzowaną drużyną z Wrocławia (późniejsi zwycięzcy, jako jedyni niepokonani w turnieju), nasza reprezentacja postawiła przeciwnikom wysoko poprzeczkę. Niestety dominujący fizycznie przeciwnicy (w tym trzech zawodników powyżej 200 cm wzrostu) zrobiło znaczącą różnicę w strefie podkoszowej, przez co OIRP Gdańsk musiała uznać wyższość ekipy z Wrocławia.

 

W drugim spotkaniu – z debiutującą reprezentacją prawników z Bydgoszczy – nasza drużyna nie pozostawiła złudzeń i po bardzo dobrym meczu odnieśliśmy wysokie zwycięstwo.

 

Trzeci mecz, jak się okazało decydujący, przyszło rozegrać z gospodarzami turnieju, finalistami ubiegłorocznego turnieju. Po bardzo zaciętym i wyrównanym do samego końca spotkaniu, OIRP Gdańsk nieznacznie uległa drużynie Palestry Poznań. Tym zwycięstwem zapewniła ona sobie walkę w półfinale, kosztem OIRP Gdańsk.

 

Ostatnie spotkanie z ORIP Poznań, pomimo początkowych niepowodzeń, przebiegało – po zmianie taktyki obronnej – pod dyktando naszej drużyny i zakończyło się również wysokim zwycięstwem.

Turnieje, jak ten w Poznaniu, są świetna okazją do prowadzenia sportowej i utrzymywanej w duchu fair – play rywalizacji, ale również do zawierania lub pogłębiania znajomości z prawnikami z niemal całej Polski. Również integracyjne spotkanie poturniejowe pokazało, że cały turniej spełnił pokładane w nim nadzieje – wyśmienicie się bawili na nim prawnicy różnej kategorii wiekowej.

 

W składzie naszej drużyny znaleźli się: radcowie prawni: Paweł Kuropatwa (kapitan), Krzysztof Ramczykowski i Jakub Strykowski oraz aplikanci: Przemysław Rogiński (III rok), Michał Kamzelewski (III rok), Damian Wiórek (II rok), Jacek Michalski (II rok) i Dariusz Markiewicz (II rok).

Przy okazji – zainteresowanych grą w koszykówkę w naszej Izbie zapraszamy do udziału w treningach – szczegółów udziela r.pr. Paweł Kuropatwa (pawelkuropatwa@o2.pl).

 

Opracował:

r.pr. Paweł Kuropatwa i apl. radc. Michał Kamzelewski

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content