Wiadomości

9 maja 2018

V edycja Siatkarskiego Turnieju Środowisk Prawniczych

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i obecność w piątej edycji Siatkarskiego Turnieju Środowisk Prawniczych o Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku oraz za jego wsparcie!

Nic o Was bez Was.

W niniejszej edycji Turnieju nie było zaskoczenia kto tym razem obejmie Puchar Prezesa w posiadanie. Przedmeczowe porównywanie sił wystarczyło aby z dużym prawdopodobieństwem oszacować pierwszą lokatę. Adwokaci otrzymali duży zastrzyk młodzieńczej energii w liczbie 2 osób. Komornikom ubyło zawodników, przez co zostali zmuszeni do walki o honor. Radcowie pomimo uzupełnienia składu nie zdążyli się zgrać. Notariusze nie zabrali ze sobą dopingu (poświadczamy, że z dopingiem grali „jakby wstąpił w nich szatan”) … tj. kibiców. Z kolei sędziowie najmłodsi też już nie są Jedynie Prokuratorzy byli nad wyraz zmotywowani aby walczyć od ostatniej kropli potu (czyżby wizja walki w finale z zielonymi dodawała im skrzydeł?).

Elektroniczna Wróżka Zębuszka (znak czasów) nieco nas zaskoczyła. W Grupie Śmierci (Grupa A) znalazły się najsilniejsze zespoły Adwokatów, Sędziów i Radców przez co Grupa B (Notariusze, Prokuratorzy, Komornicy) mogła odetchnąć z nieukrywaną ulgą zaś my od ustnych niezadowoleń z tytułu rozkładu sił. Być może taki układ sił spowodował, że Prokuratorzy ze zdwojoną siłą walczyli o każdy punkt. (półfinał S-P, 2:1).

Zacięte walki były i w jednej i drugiej grupie. Brak wsparcia dostatecznej liczby kibiców najbardziej odczuwalny był u Notariuszy i Radców (Gdzie się podziała Pani Wanda?). Acz i Sędziom by się co nieco przydało (a Pani Szumilas?), bowiem Pani Jolanta jest niewystarczająca aby w pojedynkę z fioletowych wycisnąć 100% soku (musi i kijek i marchewka).

Ciekawe spostrzeżenie – gra w Grupie B zieloni, biali (komornicy) i czerwoni przypominała kamień-papier-nożyce (sety N-K 0:2;  K-P 1:2 ; N-P 1:2). Komornicy, mimo braku rezerwowych i walki w 5 osób, mocno dali się we znaki prokuratorom wyciskając z nich siódme poty.

Werwa czerwonych starczyła aż do półfinałów, gdzie niestety ulegli fioletowym. Być może dlatego, że fioletowi gdzieś tam w kazamatach kamienic przy ul. Nowe Ogrody potajemnie trenowali (do czego się przyznali)

Niestety, zgodnie z szacunkami, doświadczenie musiało ulec młodzieńczemu ogniu serc. Adwokoty rozniosły Sędziów 0:2 zdobywając kolejny raz tytuł mistrzów STŚP! I radości zielonych nie było końca! 😀

Najlepszym zawodnikiem Turnieju (MVP z ang. Most Valuable Player) wg. Sędziów boiskowych został Adrian G. z Adwokatów i Dorota Z. z Sędziów. Gratulujemy!

(zgodnie z naszą najlepszą wiedzą nie są o nic oskarżeni, lecz nie wiem czy możemy podać pełne nazwiska, gdyż zewsząd tym straszą tym RODO ☹ )

Pochwalić należy Komorników, którzy przeżyli swoistą decymację. Brak liczebności wojowników i wojowniczek groźnie zajrzał im w oczy. Mimo widma klęski stawili się w sile pięciu mężów i z podniesioną głową dzielnie bronili honoru Izby Gdańskiej!

Dziękujemy również Panu Prezesowi Sądu Okręgowego w Gdańsku za patronat i obecność oraz samorządom – za wsparcie finansowe i informacyjne.

Ponadto dziękujemy uprzejmości firmie Torus i Alchemia (w tym panom z obsługi) za udostępnienie obiektu na potrzeby Turnieju oraz Sędziom Boiskowym za sprawne przeprowadzanie meczy.

Specjalne podziękowania dla Was, drodzy Zawodnicy, za to że tworzycie ten Turniej!

******************

Pragniemy ogłosić, że będziemy szykować kolejną edycję turnieju na jesieni 2018 r.
Zatem moi drodzy Zawodnicy – proszę już teraz trenować (nie odkładać tego na później!) i zgrywać się w zespołach. Kapitanowie są proszeni o wzięcie swoich drużyn w ryzy i przypilnowanie co do powyższego obowiązku.

„Przełożonych” zespołów (Prezes, Dziekani, Kierownicy) prosimy o nadzorowanie swoich podopiecznych, tak aby zespoły przyniosły jeszcze większą chlubę swojemu samorządowi na następnej edycji Turnieju! 🙂

Do zobaczenia!

r.pr. Piotr Grubba / r.pr. Rafał Tołwiński

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content