Wiadomości

17 stycznia 2019

Udział w uroczystościach pogrzebowych Prezydenta Pawła Adamowicza

Program ceremonii pogrzebowych Prezydenta Pawła Adamowicza został ustalony przez Rodzinę Prezydenta i Urząd Miasta Gdańska. Jednym z elementów tej Ceremonii jest odprowadzenie trumny z Ciałem Prezydenta, w dniu 18 stycznia 2019 r., z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Kondukt żałobny, z pocztami sztandarowymi, pośród których będzie poczet ze Sztandarem Krajowej Izby Radców Prawnych, wyruszy spod budynku ECS w piątek (jutro), o godz 17:00.

Apelujemy do Koleżanek i Kolegów, radców prawnych i aplikantów radcowskich, o udział w kondukcie żałobnym, odprowadzającym naszego Kolegę Radcę prawnego Prezydenta Pawła Adamowicza na miejsce wiecznego spoczynku. Aby być razem w takiej chwili i wspólnie oddać hołd Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, a także dać wyraz naszemu sprzeciwowi wobec przemocy, przejawów nietolerancji, agresji słownej i fizycznej, spotkajmy się o godz. 16:30, pod budynkiem Biblioteki PAN w Gdańsku, skąd następnie całą grupą włączymy się do konduktu żałobnego. Miejsce spotkania jest zaznaczone na załączone mapie.

Nie jest natomiast możliwe zorganizowanie wspólnego udziału radców prawnych i aplikantów z naszej Izby, w Mszy Świętej i pożegnaniu Prezydenta w Bazylice Mariackiej, w dniu 19 stycznia 2019 roku.

Dziekan i Rada OIRP w Gdańsku

 

mapa

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content