23 października 2018

Udział przedstawicieli Izby w Tygodniu Mediacji 2018

W dniach 15-19 października br. odbył się szereg spotkań w ramach Tygodnia Mediacji 2018.

Wśród nich miały miejsce konferencje poświęcone mediacji w sprawach rodzinnych (Tygiel dialogu), mediacji gospodarczej (Jak
polubownie rozwiązać trudny spór gospodarczy – casus Stadionu Narodowego).

W trakcie wydarzeń zaplanowanych na ten Tydzień miała miejsce projekcja filmu A Conversation (Rozmowa) stanowiącego zapis inscenizacji autentycznej mediacji w ramach sprawiedliwości naprawczej pomiędzy rodziną ofiary gwałtu i zabójstwa z rodziną sprawcy.
Istotnymi elementami były spotkania mediatorów, w tym Piotra T. Kubika, Prezesa Ośrodka Mediacji przy OIRP w Gdańsku,
z sędziami Sądów Apelacji Gdańskiej, których tematem była problematyka dotycząca mediacji oraz współpracy Sądów z
mediatorami.

Przedstawiciele naszej Izby i Ośrodka Mediacji wzięli również aktywny udział w konferencji dotyczącej  mediacji gospodarczej, współorganizowanej przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu  Gdańskiego i Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji. Wśród uczestników spotkania były nasze Koleżanki i Koledzy, a mecenas Ireneusz Pawłowski, jako  Prezes PCAiM był zaangażowany w organizację wydarzenia, podczas którego mecenas Jerzy Mosek i mecenas Andrzej Bodakowski zostali zaproszeni do udziału w Kapitule „Biznes wybiera mediacje”.

przygotował: Piotr Kubik