Wiadomości

9 maja 2018

Stabilna forma koszykarzy OIRP Gdańsk- V miejsce na turnieju w Poznaniu

Stabilna forma koszykarzy OIRP Gdańsk- V miejsce na turnieju w Poznaniu

Z radością informujemy, że nasza koszykarska reprezentacja powtórzyła swój wynik sprzed roku zajmując V miejsce na bardzo mocno obsadzonym prawniczym turnieju koszykarskim rozgrywanym 7 kwietnia 2018 r. w Poznaniu. Turniej organizowany jest przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu i była to już jego VII odsłona.

W tym roku oprócz naszej drużyny do rywalizacji przystąpiły drużyny: ORA Poznań, OIRP Poznań, Wrocław, Szczecin, ORA Warszawa, Orły Temidy Warszawa oraz niezawodni Komornicy Warszawa.

Turniej z roku na rok staje się coraz większym przedsięwzięciem, co widać zarówno po liczbie drużyn, sponsorów, jak i uczestników poturniejowego spotkania integracyjnego. Organizatorzy prowadzą go w koleżeńskiej, ale profesjonalnej atmosferze, z życzliwością i uśmiechem rozwiązują wszelkie napotykane przeciwności. Pomimo względnie niewysokiego wpisowego zapewnili wszystkim drużynom zarówno napoje, batony energetyczne, kanapki, jak i lunch w formie pizzy oraz profesjonalną obsługę meczy z profesjonalnymi sędziami. Dla najlepszych drużyn przewidziano puchary, ponadto była dodatkowa nagroda dla najlepszego gracza i drużyny/zawodnika fair play. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy.

 

Nasza drużyna po przeprowadzonym przedturniejowym losowaniu online (na facebooku) znalazła się w grupie B, w której o dwa premiowane awansem do kolejnej fazy rozgrywek miejsca musiała walczyć z Komornikami Warszawa, Wrocławiem (obrońcy tytułu) oraz z gospodarzami ORA Poznań. Szczególnie mecz z gospodarzami turnieju zapowiadał się bardzo interesująco, ponieważ w poprzedniej edycji turnieju po zaciętym meczu z tą właśnie drużyną nasi reprezentanci stracili szanse na udział w półfinale. Nasi zawodnicy byli bardzo zmotywowani i żądni rewanżu za ubiegłoroczną porażkę.

W pierwszym meczu nasza reprezentacja pewnie pokonała drużynę Komorników z Warszawy pozwalając przeciwnikowi na zdobycie jedynie 3 oczek (!). Dobra gra zwłaszcza w obronie napawała optymizmem przed zbliżającymi się dwoma najważniejszymi meczami. W drugim grupowym meczu na naszą drużynę czekał już gospodarz rozgrywek – a więc nasi koszykarze mieli szanse do rewanżu. Po bardzo zaciętym meczu, z emocjami do końcowej syreny, musieliśmy uznać wyższość drużyny gospodarzy – pokonali naszą drużynę minimalną przewagą punktów. Oznaczało to, że aby kontynuować przygodę w fazie pucharowej nasza drużyna musiałaby wygrać ostatni mecz grupowy z teoretycznie najmocniejszą drużyną spośród wszystkich ekip. Dobre wejście w mecz i wola walki naszych koszykarzy nie wystarczyły na Wrocław, który finalnie odniósł dosyć pewne zwycięstwo. Pomimo dwóch porażek bardzo dobry bilans małych punktów pozwolił naszej drużynie na sklasyfikowanie na V miejscu, a więc najwyżej spośród ekip, które kończyły rywalizację w fazie grupowej.

Cały turniej ponownie wygrał nasz grupowy rywal – drużyna z Wrocławia, której serdecznie gratulujemy! 

Turniej w Poznaniu był świetna okazją do prowadzenia sportowej i utrzymywanej w duchu fair – play rywalizacji; pozwolił zawrzeć nowe lub pogłębić dotychczasowe znajomości z prawnikami z niemal całej Polski. Podczas integracyjnego spotkania poturniejowego wyśmienicie się bawili prawnicy różnej kategorii wiekowej.

W składzie naszej drużyny znaleźli się radcowie prawni: Michał Drobysz, Jakub Strykowski, Paweł Kuropatwa, radcowie prawni in spe (po tegorocznych wyczerpujących egzaminach radcowskich): Michał Kamzelewski, Przemysław Rogiński, Michał Chamera, oraz aplikanci: Damian Wiórek, Jacek Michalski, Mateusz Szymański.

Dziękujemy Radzie OIRP za udzielone drużynie wsparcie finansowe wyjazdu na turniej.

Zainteresowanych zaś grą w koszykówkę z naszej Izby zapraszamy do kontaktu – rozważany jest m. in. udział drużyny w trójmiejskiej amatorskiej lidze koszykówki (od października); wszelkie zgłoszenia uzupełnienia/wzmocnienia drużyny proszę przesyłać mailowo pawelkuropatwa@o2.pl.

Opracował: Paweł Kuropatwa i Damian Wiórek

 

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content