14 października 2019

Spotkanie z prof. Stanisławem Waltosiem – 15.10.2019

Katedra Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz wydawnictwo Wolters Kluwer mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Profesorem Stanisławem Waltosiem. Przedmiotem spotkania, które poprowadzi prof. Jerzy Zajadło, będzie najnowsza książka Profesora pt. „Wędrowanie po wyspach pamięci”, wyd. Wolters Kluwer 2019.  „Wędrowanie po wyspach pamięci” to wspomnienia jednej z najbardziej znanych postaci świata nauki. Prof. Waltoś to niezwykła osobowość – prawdziwy erudyta, człowiek renesansu. Autorytet z zakresu postępowania karnego i historii sztuki. Na jego podręczniku „Proces karny. Zarys systemu” wychowały się pokolenia prawników,  a Muzeum Collegium Maius, którego był dyrektorem w latach 1977–2011, odwiedziły miliony turystów. Na książkę składa się 9 esejów, w których ze swadą i humorem opisuje swoje wspomnienia z różnych obszarów życia prywatnego i naukowego.

Zapraszamy serdecznie, wtorek 15 października 2019 r., godz. 14:00 Audytorium C Wydziału Prawa i Administracji.