10 lipca 2018

Ślubowanie Radców Prawnych

W dniu 5 lipca w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczystość ślubowania radców prawnych.

Dla składających ślubowanie była to wzruszająca chwila, wieńcząca ich wieloletnią naukę na studiach, a potem na aplikacji. Obecne były rodziny, wykładowcy, członkowie komisji egzaminacyjnych, przedstawiciele sądownictwa, władz adwokatury.

W swojej mowie dziekan Jerzy Mosek zwracał uwagę na znaczenie słów roty ślubowania. Podkreślał role wartości, którymi radca prawny powinien kierować się w swoim zawodowym życiu, w tym naczelnej – praworządności.

Wicedziekan Pomorskiej Izby Adwokackiej Marek Karczmarzyk w sposób alegoryczny podkreślił rolę wiedzy i edukacji prawniczej oraz postawy prawnika, która przede wszystkim powinna polegać na „dawaniu”.

Słowa podziękowań ze strony ślubujących wygłosił Marcin Drzewicki, kierując je do prowadzących zajęcia i do całej obsługi administracyjnej Izby.

Osoby, które otrzymały najwyższe noty na egzaminie zostały wyróżnione specjalnymi nagrodami.

Wydawnictwa Wolters Kluwer i Beck również przygotowały upominki dla uczestników uroczystości.

Na koniec uroczystości specjalnie dla wszystkich osób składających ślubowanie zagrał Wojciech Wojda Quartet, prezentując doskonałe jazzowe i radosne brzmienie.