Wiadomości

26 sierpnia 2019

Relacja z Mistrzostw Polski Radców Prawnych w biegu na 10 km

Relacja z Mistrzostw Polski Radców Prawnych w biegu na 10 km, Łódź – 24.08.2019

Tym razem ekipa z Gdańska ruszyła na Mistrzostwa do Łodzi w mocno okrojonym składzie: r. pr. Bartosz Szolc-Nartowski- nasz przewodnik i kierownik wyjazdu, tak na marginesie uczestniczył we wszystkich dotychczasowych mistrzostwach, brawa za wytrwałość, dalej r. pr. Monika Prawdzik – jedyna reprezentantka płci pięknej w naszej ekipie, dzięki której w ogóle mogliśmy dotrzeć na miejsce i bezpiecznie wrócić, r. pr. Hubert Wyłoga- który wcielił się w rolę naszego dietetyka oraz speca od kalorii, no i moja skromna osoba, r. pr. Tomasz Oleksiewicz- pod nieobecność innych szybkobiegaczy lider zespołu.

Wyjazd w czwórkę jednym autem, okazał się możliwością do jeszcze lepszego poznania się, wymiany doświadczeń, ale też poczynania pewnych przyszłorocznych planów integracyjno-sportowych, o czym wkrótce zapewne się dowiecie.

Do Łodzi dotarliśmy na 3 godziny przed startem, który w tym roku ze względów pogodowych (słońce jak na Gibraltarze) ustalony został na godz. 18:30. Tuż po zameldowaniu się w hotelu, za radą Bartka ruszyliśmy na „małe co nie co” do Pasta Go, jedzenie w dechę, choć jak dla mnie porcja makaronu okazała się ciut za duża i za ciężka- powinienem tę przyjemność zostawić na czas po biegu. Niestety odczułem „makaroni” podczas biegu i pomimo, iż mając poczucie zgagi i pełnego żołądka ukończyłem bieg, ostatecznie zajmując III miejsce w kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski Radców Prawnych i Aplikantów radcowskich na dystansie na 10 km, co było lekkim zaskoczeniem. Jeśli chodzi o pozostałe osoby to Bartkowi nic nie przeszkodziło w czasie biegu, a makaron mu chyba wręcz pomógł bo osiągnął lepszy czas niż w ubiegłym roku, podobnie Hubert na mecie mógł cieszyć się z poprawy czasu. Monice i mi nie udało się co prawda poprawić czasu z ubiegłego roku, ale na mecie cieszyliśmy się równie mocno jak pozostała część ekipy.

Po biegu jak zwykle organizatorzy z OIRP w Łodzi stanęli na wysokości zadania, uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla zwycięzców odbyła się w pięknym ogrodzie Izby, jak zwykle była muzyka, tańce i pyszne jedzenie, dla tych co byli wiedzą, dla tych co jeszcze nie mieli okazji, nie powiem żałujcie, tylko następnym razem się zapisujcie.

r. pr. Tomasz Oleksiewicz

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content