3 stycznia 2017

Radcowie prawni w szkołach

Z  okazji Europejskiego Dnia Prawnika oraz Dnia Praw Człowieka, wraz z radcą prawnym Anną Palicką i aplikantem radcowskim Adrianem Firsem przeprowadziliśmy warsztaty dla dzieci z Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej (GASP). Warsztaty miały formę wykładu elementami dyskusji oraz konkursów dla uczniów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym roku udało się nam poprowadzić zajęcia dla niemalże wszystkich klas szkoły podstawowej. Dzieci były zainteresowane tematyką warsztatów i bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Spisało się też najmłodsze pokolenie GASP (2 i 3 klasy), które z niesamowitym zaangażowaniem podeszło do klasowego mini-konkursu polegającego na oznaczeniu na rysunku poszczególnych uczestników procesu sądowego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom warsztatów, pedagogom obecnym na sali, a także Dyrekcji szkoły za umożliwienie nam poprowadzenia tak niezwykle miłego dla nas spotkania.

Anna Kluczek-Kollar