Wiadomości

26 listopada 2018

Radcowie prawni podczas 4. Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej

Zakończył się 4. Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej organizowany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej to przedsięwzięcie skierowane w szczególności do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, łączące działania popularyzacyjno-edukacyjne na rzecz budowania świadomości prawnej oraz kształtowania pozytywnego wizerunku wymiaru sprawiedliwości jako instytucji przyjaznej obywatelowi. Ta ważna inicjatywa Władz Sądu Okręgowego w Gdańsku, która na stałe wpisała się w kalendarz gdańskich wydarzeń edukacyjnych, skupiła wokół siebie podmioty i środowiska, którym bliska jest edukacja prawna, a są to m.in.: Kuratorium Oświaty w GdańskuIustitia Oddział GdańskiProkuratura Regionalna w GdańskuPomorska Izba Adwokacka w Gdańsku oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku.

Nasi przedstawiciele wzięli udział w wydarzeniach wiodących PTEP tj. m.in.: konkursie na symulacje rozpraw – r. pr. Tomasz Sadowski oraz konkursie debat oksfordzkich – r. pr. Jakub Puszkarski, a dodatkowo w ramach programu edukacyjnego Niebieski Parasol Radcy Prawnego OIRP Gdańsk wzięli udział w akcjach towarzyszących Tygodniowi:
(#EdukacjaPrawna)
§ Zajęcia edukacyjne w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku – r. pr. Barbara Sikorska (#EdukacjaPrawna)
§ Zajęcia edukacyjne w X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku – r. pr. Sylwia Orłowska (#EdukacjaPrawna)
§ Wykład „Senior jako pacjent” w Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku Uniwersytetu Gdańskiego – r. pr. Agnieszka Czech (#Seniorzy)
§ Zajęcia edukacyjne w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni (XLO Gdynia) – r. pr. Jakub Puszkarski

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content