Wiadomości

5 czerwca 2018

Radcowie na regatowym froncie

Radcowie na regatowym froncie

 

Prawie 30 jachtów i 100 żeglarzy uczestniczyło w dniach 25-27 maja br. w Ogólnopolskich

Regatach Żeglarskich Lekarzy i Lekarzy Dentystów w klasie Puck otwierających sezon na Zatoce Puckiej. Za nami dziewiąta edycja tej imprezy.

W piątek ( 25 maja) odbyło się losowanie łódek. Wieczór poświęcony był wydarzeniom integrującym środowisko żeglarzy lekarzy z całego kraju. Atrakcyjna formuła regat przyciąga nad wody zatoki zarówno żeglarzy regatowych jak i turystów, którzy cenią sobie przede wszystkim czas spędzony w doborowym towarzystwie.

Sobota ( 26 maja) to pierwszy dzień rywalizacji na wodzie. Zaplanowano 5 wyścigów. Na zatoce panowały prawdziwie żeglarskie warunki pogodowe rzeźwy wiatr 5°-6 ° w skali Beaforta i słońce. Wieczorem zaplanowano spotkanie integracyjne biesiadę przy grillu i koncert szantowy.

W niedzielę ( 27 maja) kolejne losowanie i nowe w stawce w stawce rozdanie. Regaty wystartowały w umiarkowanych 2°-3 ° w skali Beaforta warunkach wiatrowych również przy bezchmurnej pogodzie. Rozegrano 4 widowiskowe wyścigi. Ostatnie znaki zwrotne załogi pokonały o godz. 13.30

W klasyfikacji generalnej reprezentacja naszej Izby radcowie prawni Marcin Flisykowski. Mariusz Sanocki, Tomasz Wolny-Dunst i aplikant radcowski Krzysztof Boss zajęła 15 miejsce. To drugi nasz start w tej imprezie. W tegorocznej edycji poprawiliśmy ubiegłoroczny wynik o 9 pozycji. Cała załoga wykazała się nie lada determinacją i kunsztem żeglarskim. Szczególne słowa uznania należą się dla apl. radc. K. Bossa, który po raz pierwszy reprezentował Izbę i będąc za sterem we wszystkich 9 wyścigach dzielnie stawiał czoła koalicji załóg lekarskich.

Na zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników zaplanowano rozdanie nagród. Wszystkim uczestnikom wręczone zostały dyplomy. Udział naszej załogi i sportowe przygotowania do wyścigów dokumentują okolicznościowe zdjęcia .

Cieszymy się że organizatorzy regat Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji zapowiedziała za rok kolejną ich edycję.

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content