11 lutego 2017

Porozumienie z III LO w Gdańsku podpisane

Porozumienie z III LO w Gdańsku podpisane! Wdrażamy program edukacji prawnej uczniów szkół średnich. Podpisaniu porozumienia w dniu 7 lutego 2016 r. towarzyszyły 4 prelekcje, skierowane do grupy ponad 100 uczniów z 5 klas. Dziekan Jerzy Mosek wprowadził uczniów w arkana zawodu radcy prawnego, r. pr. Piotr Sarzyński przedstawił kwestie ochrony wizerunku i hate speech w mediach społecznościowych, r. pr. Karolina Węgrzyńska-Górzyńska przeprowadziła quiz (w formie gry komputerowej) dotyczący problematyki praw jednostki w Konstytucji RP, r. pr. Bartosz Szolc-Nartowski na podstawie wspólnie z uczniami rozwiązywanego kazusu przedstawił trudną kwestię interpretacji i stosowania prawa. Brawa dla uczniów!