30 maja 2017

Porozumienie o współpracy z Gdańską Autonomiczną Szkołą Podstawową

Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Gdańsku oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku zawarły w dniu 22 maja br. porozumienie o współpracy, które ma na celu wyrażenie intencji oraz stworzenie ram organizacyjnych dla edukacji w zakresie wiedzy o prawie wśród uczniów tej szkoły.
W  ramach programu edukacji prawnej przewidziano m.in.
(a)  przeprowadzanie lekcji z zakresu edukacji prawnej,
(b)  organizację warsztatów doskonalących:
– umiejętności oratorskie, negocjacyjne,
– kreatywność oraz zdolność przekonywania i komunikacji,
– prowadzenie symulacji rozpraw sądowych (moot court),