24 stycznia 2018

Podyplomowe Studia Prawa Karnego – WPiA Łódź

• Podyplomowe Studia Prawa Karnego – WPiA Łódź

Edycja 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego. Studia zostały powołane na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, przy Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki.

Program Studiów obejmuje 156 godzin dydaktycznych, na które składają się cztery bloki tematyczne:

1.  Elementy obrotu gospodarczego w aspekcie prawa karnego skarbowego,
    2. Elementy prawa finansowego i rachunkowości w aspekcie prawa karnego skarbowego,
    3. Prawo karne gospodarcze a prawo karne skarbowe,
    4. Prawo karne skarbowe – zagadnienia materialne, procesowe i wykonawcze.

Program Podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego r. ak. 2018/2019

Harmonogram zjazdów rok akademicki 2018/2019

Studia kończą się egzaminem.

Zajęcia są prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Łódzkiego, z Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania, także przedstawicieli zawodów prawniczych.

Wykładowcami są zarówno dogmatycy prawa, jak i przedstawiciele praktyki: sędziowie Sądu Najwyższego, sądów powszechnych wszystkich szczebli, a więc rejonowych, okręgowych i apelacyjnych, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi. Zajęcia są prowadzone przez osoby legitymujące się stopniem naukowym co najmniej doktora.

Zajęcia będą prowadzone w soboty, wyjątkowo w niedziele.

Czas trwania Studiów:

Kwiecień 2018 – marzec 2019

Liczba miejsc:

Minimalna liczba uczestników, konieczna do powołania Studiów: 15

Inauguracja Studiów:

Kwiecień 2018 roku

Zakończenie Studiów:

Luty/marzec 2019 roku

Rekrutacja prowadzona jest do 6 kwietnia 2018 r.

Słuchaczami mogą być absolwenci studiów wyższych I oraz II stopnia.

Decyzje o przyjęciu na Studia będą wydawane na podstawie indywidualnych wniosków Słuchaczy oraz po spełnieniu wymagań formalnych w następującym zakresie:

Zasady odpłatności za Studia:

Opłata za Studia wynosi 3800 zł., uiszczana jest jednorazowo.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, decyzją kierownika Studiów, istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

• Rekrutacja

Rekrutacja prowadzona jest do 6 kwietnia 2018 r.

Słuchaczami mogą być absolwenci studiów wyższych I oraz II stopnia.

Dokumenty można składać:

• osobiście, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w sekretariacie
      Katedry Postępowania Karnego i Kryminalistyki, pokój 4.13, w godzinach 10-14 (90-232 Łódź, ul. Kopcińskiego 8/12),
    • drogą pocztową na wskazany wyżej adres,
    • elektronicznie (skany) na adres: prawokarneskarbowe@wpia.uni.lodz.pl

Weryfikacja uczestników będzie odbywać się na podstawie złożonych dokumentów.