11 lipca 2016

Piknik za nami

Piknik z okazji Dnia Radcy prawnego już za nami. W tym roku odbył się na górnym tarasie Stadionu Lekkoatletycznego w Sopocie. Można było mieć pewne obawy co do pogody, na szczęście natura okazała się łaskawa i na piknikowiczów nie spadła nawet kropla deszczu. A nawet towarzyszyło nam słońce. W tym roku na piknik przybyły tłumy: prawie 450 osób, w tym około 60 dzieci. Na szczęście obiekt był na tyle pojemny, że każdy znalazł swoje DSC_2463miejsce.

DSC_2450DSC_2453Z rzeczy oficjalnych. Piknik odwiedziła delegacja zaprzyjaźnionej izby adwokackiej w Weronie w osobie reprezentantów Prezydenta i Rady Izby  Paolo Zucconelli oraz Nicola Ottaviani. Nie bez powodu. Nasze Izby zawarły bowiem podczas pikniku porozumienie o współpracy bliźniaczej, umożliwiające wzajemną wymianę doświadczeń oraz szkolenie aplikantów i bliższą integrację. DSC_2476

DSC_2431DSC_2441Miejsce pikniku zapraszało do towarzyszących wydarzeń sportowych. I tak radcowie prawni starli się w pojedynku piłkarskim z aplikantami. Oczywiście wygrali aplikanci, choć walka była zacięta. Mecz ukoronowały rzuty karne, które wykonywali także goście z Włoch oraz dziekan Jerzy Mosek.W każdym DSC_2434razie była to świetna zabawa i zdaje się, że początek dalszej rywalizacji.

DSC_2489 DSC_2488(1)Odwiedzili nas gracze rugby klubu Rugby Club Arka Gdynia (dodajmy: mistrzowie Polski w roku 2015!). Urządzili wspaniały pokaz dla dzieci. Rodzice też mieli ochotę na zmagania, ale patrząc na postury zawodników, dobrze że skończyło się na przeciąganiu liny… Zawodnicy zapraszali też  na Mistrzostwa Europy w Rugby, które odbędą się w Gdyni 16-17 lipca.

Muzycznie było również bardzo atrakcyjnie. Wystąpił Arkadiusz Szulc Band, który przysporzył nam wszystkich wielu przyjemnych dźwiękowych wrażeń, a po godzinie 19.00 rozruszał nawet najbardziej zatwardziałych.

DSC_2490DSC_2422(1)DSC_2426DSC_2446Dodajmy, że było także wiele atrakcji dla najmłodszych. Największa popularnością cieszyła się ogromna dmuchana zjeżdżalnia, trampolina i DSC_2424strzelnica. Były też konkursy piłkarskie, malowanie buziek i mini tor sprawnościowy.

Kogo nie było, niech żałuje! Zapraszamy za rok!