17 lipca 2017

Piknik z okazji Dnia Radcy Prawnego – 15.07.2017 – relacja

W dniu 15 lipca 2017 r. na tarasie górnym gościnnego Stadionu Lekkoatletycznego w Sopocie odbył się Piknik z okazji Dnia Radcy Prawnego. Piknik co roku ma charakter rodzinny, uczestniczą w nim radcowie prawni, aplikanci radcowscy, pracownicy Izby – wraz z rodzinami, a więc i nasi najmłodsi. W tym roku w różnych grach i zabawach o charakterze sportowym i rekreacyjnym uczestniczyło ok. 60 dzieci.

W imprezie razem wzięło udział około 370 osób, w tym zaproszeni goście prezes KRRP Maciej Bobrowicz, dziekan rady OIRP w Bydgoszczy Michał Rościszewski, dziekan rady OIRP w Koszalinie Romuald Baranowicz, wicedziekan OIRP w Krakowie Andrzej Kadzik.

Pogoda z początku prowadziła z nami grę, ale około godziny 16.00 zachmurzenie i deszcz ustąpiły miejsca wspaniałemu słońcu. Wtedy to mogliśmy rozpocząć mecz piłkarski między reprezentacją radców prawnych a reprezentacją aplikantów. Walka była zacięta. W końcu jednak wygrała reprezentacja radców prawnych, a całość wieńczyły rzuty karne, do których wykonania przystąpili także prezes KRRP i dziekani. W sferze sportowej futbol angielski ustąpić musiał futbolowi amerykańskiemu. Około godz. 17.30 uczestnicy pikniku mogli podziwiać charakterystyczne ubiory i grę futbolistów, co stanowiło niemałą atrakcję także dla dzieci. Dla amatorów wspinaczki – dzieci i dorosłych, organizatorzy przygotowali ścianki wspinaczkowe wraz z profesjonalną asystę. Dziękujemy obsłudze za przyjazne nastawienie i pomoc w zdobywaniu ścianek, tym bardziej, że były one oblegane przez dzieci.

Jednocześnie komisja ds. kultury przygotowała wspaniały pokój zagadek (escape room). Mieścił się on w czerwonym namiocie pięknie ozdobionym z zewnątrz m.in. wizerunkami słynnych detektywów. W szranki stanęło kilkanaście ekip. A zadanie było niełatwe, trzeba było bowiem odpowiedzieć na szereg zagadek motoryzacyjnych i medycznych i to w jak najszybszym czasie. W namiocie obok można było wymienić książki ostatnio czytane, ponoć w języku angielskim inicjatywa ta nosi nazwę book-crossing. tak czy inaczej, to początek cennej inicjatywy naszej dzielnej komisji.

A za pokojem zagadek mieścił się punkt ratownictwa wodnego. Ratownicy udzielali cennych wskazówek dotyczących pomocy przedlekarskiej. Wypoczynek spędzany nad woda niesie za sobą niestety ryzyko zdarzeń, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak ich unikać i jak postępować w przypadku ich wystąpienia, tego mogli się dowiedzieć uczestnicy pikniku. Porady udzielane były zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Z doświadczenia wiemy, że to właśnie one potrafią zachować spokój, interweniować lub zawiadomić odpowiednie służby. Bardzo dziękujemy ratownikom za cenne wskazówki i zajęcia praktyczne.

Żywiołową i energetyczną oprawę muzyczną zapewnili DJ Jacek oraz Arkadiusz Szulc z Zespołem. Poderwani do tańca, bawiliśmy się do godziny dwudziestej pierwszej i jeszcze trochę.

Podziękowania dla całego Zespołu organizacyjnego w szczególności dla komisji ds. kultury oraz komisji ds. sportu.

Poniżej pierwsze zdjęcia, a wkrótce pełna galeria.