12 lipca 2017

Piknik – Dzień Radcy Prawnego – informacje

Piknik trwa w dniu 15 lipca 2017 r. od godziny od 1500 do 2100.

Jak dojechać?

Obiekt Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego położony na końcu ulicy gen. Józefa Wybickiego w Sopocie. Naturalna niecka Doliny Owczej, podnóże Zajęczego Wzgórza, gdzie znajduje się rezerwat przyrody, z trzech stron otoczona Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Obiekt położony jest w spokojnej, zielonej strefie Sopotu, daleko od wielkomiejskiego zgiełku, ale tylko około 500 m. od centrum kurortu.

Osoby, które zdecydują się na dojazd samochodem, prosimy uprzejmie o zaparkowanie w pobliżu stadionu i dojście spacerem na taras górny – miejsce pikniku.

Więcej o Stadioniestadion1

Piknik kulturalnie

Komisja ds. Kultury w ramach pikniku z okazji Dnia Radcy Prawnego zaprasza wszystkich, których siły fizyczne opuszczą po licznych atrakcjach sportowych, jak i tych, którzy nad wysiłek fizyczny przedkładają rozrywkę intelektualną, do namiotu zagadek (escape room). Rusz swój umysł i spróbuj z grupą znajomych (najlepiej 2-4 osoby)  wydostać się z zamkniętego pokoju. Czasu na ucieczkę nie ma zbyt wiele, ale przy współpracy w grupie na pewno się uda. Gwarantujemy świetną zabawę i dawkę pozytywnych emocji. Dla grupy, której uda się wydostać z pokoju w  najkrótszym czasie przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Wszystkim, którzy kochają czytać ale chętnie podzielą się swoimi książkami przypominamy o piknikowej  akcji wymiany książek. Przynieś 1-2 książki, zostaw je w namiocie Komisji Kultury (biały namiot z logo „ERGO Hestii”)  dla innych spragnionych lektury i wybierz w zamian coś dla siebie.

Do zobaczenia!

PIKNIK RADCY PRAWNEGO W ŚWIETLE SPORTOWEJ RYWALIZACJI

Komisja ds. sportu, integracji i turystyki OIRP Gdańsk bardzo serdecznie zaprasza do czynnego udziału w Pikniku z okazji Dnia Radcy Prawnego, który odbędzie się już 15 lipca 2017 r. w Sopocie. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji sportowych, które obok wydarzeń kulturalnych i towarzyskich, wypełnią nam czas podczas tego naszego dnia.

Piłkarska rywalizacja

Na otwarcie – odwieczna „święta wojna”, czyli piłkarska rywalizacja pomiędzy aplikantami a radcami prawnymi. W zeszłym roku triumfowali aplikanci radcowscy, ale w tym roku radcowie pałają żądzą rewanżu. Czy im się to uda? Zapraszamy na mecz – nie będzie odpuszczania! To również dobra okazja by poznać piłkarską reprezentację OIRP Gdańsk i – być może – dołączyć do naszego Zespołu, który występuje w regularnej lidze piłkarskiej (PL3), jak również reprezentuje barwy Izby na turniejach piłkarskich, w tym organizowanym przez naszą Izbę – Halowym Turnieju Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim.

Futbol amerykański – dla dorosłych i dla dzieci

Nasze Trójmiasto słynie z wielu dyscyplin sportowych, a ostatnio popularny staje się futbol amerykański. Postanowiliśmy więc zaprosić drużynę Białe Lwy z Gdańska, która przybliży nam tajniki tego sportu. Zawodnicy dokonają krótkiego opisu dyscypliny, a więc formacji ataku, obrony i formacji specjalnej. Zaprezentują sprzęt do futbolu amerykańskiego: kask, ochraniacze itp. Dowiemy się, jak można zdobyć punkty: akcje podaniowe i biegowe. Będzie również „tor przeszkód” dla chętnych, udział w zagrywkach po wcześniejszym ich zaprezentowaniu oraz przymierzenie sprzętu do futbolu amerykańskiego. Z pewnością pokaz ten zainteresuje najmłodszych uczestników naszego Pikniku, choć i nieco starsi znajdą coś dla siebie.

Ścianka wspinaczkowa

Dla tych, którzy chcieliby się nieco powspinać, przygotowaliśmy atrakcję – ściankę wspinaczkową o różnych poziomach aktywności. Oczywiście pełne zabezpieczenie i  instruktor, których zapewnia SKLA.

Serdecznie zapraszamy – spędźmy ten dzień razem!

Dla najmłodszych

Dla najmłodszych to, co lubią najbardziej: trampoliny, dmuchane zamki zjeżdżalnie, strzelnicę, malowanie twarzy, balonowe wyplatanki, badminton na trawie, ściankę wspinaczkową, konkursy i animacje.

Pokaz ratownictwa

Ratownicy przedstawią podstawowe zagadnienia związane z ochroną życia i zdrowia podczas wakacyjnych wypadów nad wodę. Pokażą też, jak zachowywać się podczas zakrztuszeń i zachłyśnięć małych dzieci. Odpowiedzą także na Wasze pytania.

Zbiórka na rzecz Centrum Praw Kobiet w Gdańsku

Podczas pikniku zbieramy na rzecz organizacji pożytku publicznego – Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. W istocie chodzi o pomoc dla osob, którym centrum pomaga. Dodajmy, ze z Centrum wiążą naszą Izbę długoletnie więzy współpracy, szereg naszych Koleżanek wspomaga swoimi poradami panie i panów przychodzących po pomoc prawną.

Pokazy samochodów

Firma Toyota oraz Lexus przygotowały pokaz swoich samochodów.

Oprawa muzyczna

Znany z żywych brzmień DJ Jaca oraz – uwaga! – występ na żywo zespołu rockowego o godz. 19.00.

Oprawa gastronomiczna

Przewidziane jest specjalne menu dla osób dorosłych oraz dla dzieci.

Uwaga! Dla każdej osoby dorosłej przewidziane są także 2 kufelki piwa.