20 grudnia 2016

Obchody Europejskiego Dnia Prawnika – relacja

Dnia 09.12.2016 r. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku już po raz trzeci aktywnie uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Prawnika.

W tym roku obchody tego święta spotkały się z większym zainteresowaniem szkół, które coraz liczniej zgłaszały chęć uczestnictwa.

Radcowie prawni i aplikanci radcowscy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku, Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim, Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni, Publicznym Gimnazjum nr 2 w Żukowie, Zespole Szkół Publicznych w Suminie, Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie, I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie, Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich, Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie, I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, Zespole Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku, Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo- Usługowych w Gdańsku, I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie, II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, Szkole Podstawowej w Borzestowie, Gimnazjum nr 1 w Tczewie, I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach, Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Gdańsku, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, Społecznej Szkole Podstawowej z Przedszkolem w Dobrzewinie-Karczemkach, Salezjańskim Liceum w Rumi, Publicznym Gimnazjum nr 1w Starogardzie Gdańskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdyni oraz Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni.

O tajnikach swoich profesji prawniczych oraz trudach związanych z pokonywaniem szczebli kariery prawniczej opowiadali radca prawny Katarzyna Jankowska, aplikant radcowski Anna Machajewska, radca prawny Katarzyna Michałowska, radca prawny Karolina Węgrzyńska-Górzyńska, radca prawny Katarzyna Klimczyk, radca prawny Agnieszka Czech, radca prawny Aleksandra Zaręba- Cyman, radca prawny Gabriela Potapińska, radca prawny Anna Szypowska, radca prawny Anna Kumińska- Puchta, radca prawny Anna Krzysztoforska, radca prawny Tomasz Wolny- Dunst, radca prawny Michał Benka, aplikant radcowski Żaklina Rogozińska, radca prawny Grzegorz Brunon Haase, aplikant radcowski Alicja Kwiatkowska, radca prawny Magdalena Bursa- Łapińska, radca prawny Ewa Gołębiewska- Nowa, radca prawny Jakub Lejk, aplikant radcowski Alicja Cybulska, radca prawny Anna Gorlikowska, radca prawny Michał Sznycer, a także radca prawny Ryszard Stopa.

Wszystkim osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy!