Wiadomości

22 kwietnia 2016

O IV turnieju piłki nożnej środowisk prawniczych – raz jeszcze

SPRAWOZDANIE Z IV TURNIEJU ŚRODOWISK PRAWNICZYCH W PRUSZCZU GDAŃSKIM

Zakończyła się największa impreza sportowa naszej Izby – Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim. IV edycja była pod wieloma względami szczególna – właściwie jeszcze przed rozesłaniem oficjalnych zaproszeń mieliśmy komplet drużyn. Widać głód piłki wśród prawników różnych profesji, ale i – mamy nadzieję – profesjonalizm organizacji Turnieju, który powoduje, że drużyny chcą przyjeżdżać i rywalizować w Pruszczu Gdańskim.

Turniej w tym roku zgromadził drużyny reprezentujące kolejno: Izbę Komorniczą w Gdańsku, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Toruniu i Szczecina, Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie oraz Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku.

Nasza drużyna trafiła do grupy „B” wraz z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Bydgoszczy, OIRP w Toruniu oraz Izbą Komorniczą w Gdańsku. Grupa niezwykle silna, bowiem OIRP Bydgoszcz i Toruń to medaliści Mistrzostw Polski Radców Prawnych, a Izba Komornicza w Gdańsku wygrywała nasz Turniej dwukrotnie. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy wznieść się na wyżyny umiejętności aby wyjść z tej grupy.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną OIRP Bydgoszcz. Po zaciętym spotkaniu, w którym żadna z drużyn nie miała zdecydowanej przewagi, na tablicy świetlnej widniał remis 0:0. Kolejny mecz to starcie z OIRP Toruń i bardzo dobry mecz naszej drużyny. Po dwóch ładnych akcjach i kontrze na koniec, wygraliśmy 3:1, co stawiało nas w bardzo korzystnej sytuacji przed ostatnim meczem w grupie. Przyszło nam się mierzyć w nim z Izbą Komorniczą w Gdańsku. Niestety, chyba wyszliśmy na to spotkanie zbyt pewni zwycięstwa, bowiem ostatecznie przegraliśmy 0:1, tracąc gola w końcówce meczu. Po ostatnim gwizdku wiedzieliśmy, że zajmiemy 2. miejsce w grupie i w półfinale przyjdzie nam się mierzyć z Pomorską Izbą Adwokacką z Gdańska.

Wielkie derby pomorskich prawników” rozpoczęły się tradycyjnie – od badania przeciwnika. Na tablicy długo widniał remis 0:0. Nagle, po błędzie z naszej strony, Adwokaci uzyskali jednobramkową przewagę. Rzuciliśmy się następnie w szaleńczą pogoń, nie mając nic do stracenia. Tego dnia jednak bramkarz Adwokatów był nie do pokonania. W końcówce na domiar złego, po kontrataku, straciliśmy drugą bramkę, przegrywając mecz stosunkiem 0:2. Dziwny to był mecz, bowiem przez większą część spotkania wydawało nam się, że kontrowaliśmy jego przebieg. No właśnie, wydawało się nam…

Pozostał więc bardzo ważny mecz o trzecie miejsce. Przyszło nam się w nim ponownie mierzyć z Izbą Komorniczą w Gdańsku, więc najważniejszym było, aby zapomnieć o porażce z tą drużyną w grupie, wyjść i walczyć. I dość powiedzieć, że w opinii fachowców to było najlepsze spotkanie tego dnia na hali w Pruszczu Gdańskim! Cios za cios, akcja za akcję i rozległa się końcowa syrena przy stanie 2:2. Dogrywka! Zaczęliśmy od mocnego uderzenia, strzelając gola na 3:2, a następnie – trochę niepotrzebnie – cofnęliśmy się zbyt głęboko w defensywie. Niemniej w tej dogrywce nasza obrona spisywała się bez zarzutów i ostatecznie „dowieźliśmy” ten rezultat do końca. Zwycięstwo 3:2 i brązowe medale powędrowały do OIRP Gdańsk!

Turniej wygrała reprezentacja Adwokatów z Gdańska, która w finale pokonała Zespół OIRP Olsztyn 1:0. Gratulacje dla zwycięzców, słowa uznania i powodzenia dla pokonanych. Spotykamy się za rok!

Gwoli kronikarskiego obowiązku, trzeba powiedzieć, że nasza drużyna jest najbardziej utytułowaną drużyną Turnieju w Pruszczu Gdańskim. Nigdy w historii tego Turnieju nie wypadliśmy poza jego podium i oby ta tendencja utrzymała się przez kolejne lata.

Kolejne lata – no właśnie. Za rok jubileuszowa, V edycja Turnieju, który w całości jako Izba organizujemy sami, mocą zaangażowanych zapaleńców, którzy po prostu kochają grać w piłkę nożną. Nie śniło się nam jednak, że po kilku latach Turniej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim będzie największą imprezą sportową prawników na Pomorzu. Słowo „prawników” jest tutaj kluczowe – chcemy, żeby Turniej łączył prawników wszystkich profesji, bez względu na przynależność zawodową. To ogromna przyjemność móc rywalizować w gronie reprezentantów różnych zawodów prawniczych. Ta cecha Turnieju z pewnością pozostanie niezmienna, a my już dziś bardzo serdecznie zapraszamy za rok na V edycję Halowego Turnieju Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim.

Drużynę OIRP Gdańsk w Turnieju w Pruszczu Gdańskim reprezentowali: Korneliusz Głuchowski, Tomasz Bronk, Marek Stegienta, Dawid Szadaj, Sebastian Fischer, Krzysztof Jóźwiak, Krzysztof Ramczykowski. Rafał Gregorczyk, Marek Miecznikowski oraz Marcin Czugan.

Sporządził:

Marcin Czugan

kapitan piłkarskiej drużyny OIRP Gdańsk

PS. Serdecznie zapraszamy pasjonatów piłki nożnej na treningi piłkarskiej drużyny OIRP. W tym celu prosimy o kontakt z Marcinem Czuganem na adres mczugan@gmail.com.

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content