Wiadomości

18 maja 2019

Niebieski Parasol w Londynie – relacja

Niebieski Parasol w Londynie – relacja

11 maja 2019 roku odbyła się druga edycja akcji „Niebieski Parasol w Londynie” organizowana przez  Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. W czasie Akcji udzielano darmowych informacji i porad prawnych.

W oficjalnym otwarciu wydarzenia uczestniczyła Konsul z Konsulatu RP w Londynie Elżbieta Halicka.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Polaków zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie. Radcy prawni wraz z brytyjskim solicitorem, barristerem i paralegal udzielali odpowiedzi na pytania z zakresu prawa polskiego i brytyjskiego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z prawem rodzinnym i opiekuńczym, podziałem majątku, spadkowym, odszkodowań oraz kwestie związane z prawem pracy. Ponadto w związku z brexitem sporo było zapytań na temat obywatelstwa polskiego lub brytyjskiego i kwestii rezydentury w UK oraz zagadnień związanych z powrotem do Polski m.in. emerytury, kwestii podatkowych oraz majątkowych.

Porady udzielane były w języku polskim jak również w języku angielskim jeżeli wystąpiła taka potrzeba.

Większość problemów prawnych miała charakter transgraniczny, łączący elementy prawa polskiego i brytyjskiego.

Niewątpliwie, kolejny raz przekonaliśmy się że istnieje potrzeba kontynuacji inicjatywy. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku, organizator „Niebieskiego Parasola w Londynie” planuje przeprowadzanie kolejnych tego typu spotkań.

Koordynatorami wydarzenia w imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku  był radca prawny Krzysztof Wiechowski oraz ze strony brytyjskiej solicitor Ivona Supernat.

Linki do relacji

https://plpl.facebook.com/PRL24.co.uk/videos/374366933288648

/https://www.facebook.com/PolishEmbassyUK/photos/pcb.2755279251155347/2755278531155419/?type=3&theater

https://www.facebook.com/PolishEmbassyUK

https://www.facebook.com/OgniskoPolskieUK

Na zdjęciu nr 1 od lewej: solicitor Ivona Supernat,  radca prawny Krzysztof Wiechowski, Radca/Konsul Elżbieta Halicka, paralegal Sebastian Szulkowski i radca prawny Alicja Wiechowska.

 

Szczególne podziękowania należą się radcy prawnemu Krzysztofowi Wiechowskiemu pomysłodawcy i koordynatorowi akcji.

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content