20 lipca 2017

Niebieski Parasol Radcy Prawnego

35 lat

logo oirp

„NIEBIESKI PARASOL RADCY PRAWNEGO”

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

sierpień-wrzesień 2017 r.

Program edukacyjny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku „Niebieski Parasol Radcy Prawnego” skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, m.in. uczniów, studentów, organizacji pozarządowych czy seniorów. Głównym celem jest podnoszenie świadomości prawnej społeczeństwa na wielu płaszczyznach życia codziennego, w tym w szczególności w zakresie praw konsumenta, prawa rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa spadkowego czy spółdzielczego.

Krajowa Rada Radców Prawnych oraz Okręgowe Izby Radów Prawnych od kilku lat prowadzą akcję „Niebieski Parasol”. Jednym z filarów programu jest bezpłatne udzielanie porad prawnych. W ramach akcji radcy prawni i aplikanci radcowscy pomagają w różnego rodzaju problemach prawnych wszystkim zainteresowanym. Akcja „Niebieski Parasol” cieszy się dużą popularnością. W poprzednich latach radcowie prawni i aplikanci udzielili ponad ośmiu i pół tysiąca porad w całym kraju. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach związanych z problemami prawnymi w pracy, sprawami związanymi z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi, podziału majątku po rozwodzie czy sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Najbliższa akcja udzielania bezpłatnych porad prawnych będzie miała miejsce w sierpniu i wrześniu 2017 roku. Radcy prawni i aplikanci radcowscy udzielać będą porad prawnych podczas wydarzeń kulturalnych w czterech powiatach Województwa Pomorskiego: starogardzkim, gdańskim, wejherowskim, tczewskim, a także w Gdańsku i Gdyni. Akcja odbywać się będzie pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Prezydenta Miasta Gdyni.35 lat

KALENDARIUM

19 sierpnia 2017 r. – Powiat tczewski

Gniew