13 czerwca 2018

Nasza aplikantka Żaklina Rogozińska specjalistką od biegów z przeszkodami

Oto jak opisuje swoją dyscyplinę i sukcesy. Gratulujemy i podziwiamy!
Od 2016 r. zaczęłam interesować się biegami z przeszkodami, czyli tzw. biegami OCR. OCR Polska to Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, takie biegi OCR są organizowane chyba praktycznie w całej Europie. Formuła jest następująca – mamy konkretny dystans danego biegu (nazwy biegów są różne) np. na 8 km, który nie tylko trzeba przebiec, ale i pokonać po drodze liczne przeszkody znajdujące się na trasie – np. pływanie, podciąganie się na linie, wspinanie na ścianki, pokonywanie przeszkód błotnych, gór, wilczych dołów, robienie pompek, pokonywanie kanałów, noszenie opon, ciężkich betonowych płyt, przechodzenie po drabinkach czy kółkach akrobatycznych, a nawet zdarzają się zadania na myślenie, w razie błędnej odpowiedzi należy wykonać „karę” – np. 30 pompek (wojskowych, prawdziwych, nie żadnych damskich :)). To są tylko przykładowe przeszkody, bo każdy bieg ma swoją charakterystykę i wszystko zależy od wyobraźni organizatorów. Do tej pory wzięłam już udział w wielu takich biegach (Runmageddon, Bieg Morskiego Komandosa, Mudmax, Biegun, Desafio Atila, Warriors Run, Formoza Challenge) z paroma sukcesami – np. dwa razy zdobyłam 2 miejsce w gdyńskim „Biegunie”, raz pierwsze miejsce, 2 miejsce w Biegu Morskiego Komandosa organizowanego przez jednostkę wojskową Formoza, a ostatnio przy okazji urlopu w Madrycie wzięłam udział w biegu OCR o nazwie ” Desafio Atila” w miejscowości Loeches (miasto we wspólnocie autonomicznej Madryt), to było trochę spełnienie moich marzeń, bo kocham Hiszpanię, a Madryt traktuję jak drugi dom – bieg był wyjątkowo ciężki ze względu na śródziemnomorskie warunki klimatyczne i ciężką w zasadzie górską formułę biegu. Zabrakło mi dosłownie sekundy do 1 miejsca, byłam 2. Uczestników było co najmniej 600. Godnie reprezentowałam Polskę, organizatorzy pisali o mnie na stronie biegu, bo nieczęsto się zdarza, że Polak jedzie sobie do Hiszpanii na takie zawody:) W zeszłą niedzielę brałam udział w biegu w Poznaniu (Formoza challenge), niestety dopiero z 6 miejscem.
Poza tym moją największą pasją jest sport typu crossfit oraz sztangi i tu również zajęłam w swoim czasie dwa razy pod rząd miejsca na podium w lokalnych zawodach:)