Wiadomości

11 maja 2018

Napięty kalendarz piłkarskiej reprezentacji OIRP Gdańsk

reprezentacja

W górnym rzędzie od lewej strony: Dawid Szadaj, Marek Stegienta, Marcin Woźniak, Tomasz Bronk, Kornel Głuchowski, Krzysztof Jóźwiak

W dolnym rządzie od lewej strony: Sławomir Hajduczenia, Marcin Czugan, Maciej Sonowski, Sebastian Fischer

 

Napięty kalendarz piłkarskiej reprezentacji OIRP Gdańsk

Po organizacyjnym sukcesie jakim było zorganizowanie kolejnego, już VI Halowego Turnieju Środowisk Prawniczych w piłce nożnej w Pruszczu Gdańskim, nasza piłkarska reprezentacja udała się do Kielc, gdzie w dniach 13-14 kwietnia 2018 roku odbyły się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej. Jak zawsze, gospodarzem imprezy była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach, a współorganizatorem Krajowa Izba Radców Prawnych. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła aż 15 ośrodków prawniczych z całej Polski.

Oprócz towarzyszącej tej imprezie okazji do spotkania dziekanów poszczególnych izb i wymiany uwag na temat funkcjonowania poszczególnych okręgowych izb radców prawnych nie mniej ważny był aspekt sportowy zawodów. Wzorem poprzedniego roku rozgrywki ponownie odbywały się w kieleckiej Hali Legionów, w której na co dzień swoje mecze rozgrywa mistrz Polski w piłce ręcznej Vive Tauron Kielce. Podczas czwartkowego losowania drużyny zostały podzielone na trzy grupy, z których po dwie najlepsze drużyny i jedna z trzeciego miejsca awansowały do ćwierćfinałów, a pozostałe dwie z miejsc trzecich musiały zmierzyć się w dodatkowym barażu o ostatnie miejsce w ćwierćfinale.

Gdańszczanie trafili do grupy C, w której przyszło im się mierzyć z przedstawicielami okręgowych izb radców prawnych kolejno z Warszawy, Torunia, Krakowa oraz Kielc. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej OIRP Gdańsk zagrała z gospodarzami turnieju OIRP Kielce, którzy okazali się minimalnie lepsi pokonując gdańszczan 1:0. Następnie po niezwykle zaciętym spotkaniu nasza reprezentacja pechowo zremisowała z OIRP Kraków 1:1. Po trzecim meczu, w którym gdańszczanie musieli uznać wyższość jednego z faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski OIRP Warszawa w stosunku 2:0, naszą reprezentację czekał tak zwany „mecz o wszystko” z OIRP Toruń. Jego stawką był awans do czołowej 8 turnieju. Niestety tym razem tegoroczni zwycięzcy VI Turnieju Środowisk Prawniczych w piłce nożnej w Pruszczu Gdańskim okazali się minimalnie lepsi wygrywając 3:1 i tym samym pozbawiając gdańszczan awansu do fazy play-off. Mistrzem Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej została OIRP Wrocław pokonując w finale OIRP Katowice 3:1. Brązowy medal zdobyli natomiast zawodnicy OIRP Opole.

Hala to jednak nie jedyna arena zmagań naszych reprezentantów. W kwietniu zainaugurowała również Piłkarska Liga Trójmiasta R-Gol, w której niezmiennie od kilku lat wystawiamy swoją drużynę. Po pierwszych siedmiu meczach nowego sezonu na koncie naszych reprezentantów jest już 12 punktów co oznacza, że OIRP Gdańsk czeka zacięta rywalizacja o czołowe lokaty w swojej lidze. Pikanterii całym rozgrywkom nadaje fakt, że w tej samej grupie znajduje się również reprezentacja Pomorskiej Izby Adwokackiej. Tak więc już w najbliższych tygodniach czekają nas lokalne derby środowisk prawniczych.

Jesteśmy rozczarowani brakiem awansu do fazy play-off na mistrzowskim turnieju w Kielcach, jednakże halowe niepowodzenie z nawiązką rekompensujemy sobie na trawiastych boiskach, gdzie z sukcesami rywalizujemy w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-Gol. W pierwszych siedmiu meczach nowego sezonu zdobyliśmy 12 punktów, odnosząc cztery zwycięstwa, przy tym dwa bardzo przekonujące w stosunku 5:1 oraz 5:2. To dobry prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami, prestiżowym międzynarodowym turnieju piłkarskim organizowanym w czerwcu w Sopocie przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku. W tym miejscu chciałbym również podziękować chłopakom za walkę i liczne uczestnictwo w rozgrywkach i treningach. Nasza piłkarska reprezentacja wciąż się rozwija, co mnie osobiście bardzo cieszy – podsumował kapitan naszej reprezentacji Marcin Czugan.

Jak już wyżej wspomniano kolejnym dużym turniejem, w napiętym piłkarskim kalendarzu OIRP Gdańsk, będzie międzynarodowy turniej środowisk prawniczych w piłce nożnej organizowany przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku, który odbędzie się w dniu 9 czerwca w Sopocie na obiektach sopockiego Ogniwa. Już teraz zapraszamy wszystkich do kibicowania naszej drużynie na tych zawodach, a wszystkich chcących dołączyć do piłkarskiej rodziny i spróbować swoich sił na boisku zapraszamy do kontaktu mailowego z kapitanem drużyny Marcinem Czuganem pod adresem mczugan@gmail.com.

 

Sporządzili:

Marcin Czugan

Marcin Woźniak

reprezentacja

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content