Wiadomości

16 lipca 2019

MIĘDZYNARODOWY PROGRES DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ OIRP GDAŃSK

MIĘDZYNARODOWY PROGRES DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ OIRP GDAŃSK

 

W ramach międzynarodowego rozwoju drużyny piłkarskiej OIRP Gdańsk, mieliśmy okazję gościć w Gdańsku drużynę reprezentującą samorząd prawników z Irlandii (The Bar of Ireland) z siedzibą w Dublinie. To spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco, biorąc pod uwagę twardą i nieustępliwą grę z jakiej słyną Irlandczycy i finezyjną, techniczną piłkę, jaką preferują zawodnicy OIRP Gdańsk.

 

Oprawa meczowa, profesjonalni sędziowie oraz liczni kibice byli ozdobą tego piłkarskiego święta. Do ich poziomu dostosowali się również piłkarze, a przypomnieć należy, że mecz rozgrywał się na „pełnym dystansie” (2 x 45 minut), po 11 zawodników w każdej drużynie.

 

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Irlandii, którzy zaskoczyli naszych zawodników dobrym przygotowaniem fizycznym, choć przecież oglądając na odprawie meczowej spotkania drużyny przeciwnej – mogliśmy się tego spodziewać! Szybkie 0:2 nakazywało naszej drużynie natychmiastowy powrót na właściwe tory, aby nie stracić kontaktu z przeciwnikami. I udało się zmniejszyć dystans na 1:2, choć Irlandczycy odpowiedzieli następnie dwoma golami, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 1:4. Jeszcze przed przerwą zawodnicy OIRP Gdańsk zmniejszyli dystans do rywali do 2:4 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa tego arcyciekawego spotkania.

 

Wiedzieliśmy, że po przerwie powinniśmy ruszyć na przeciwnika z impetem i pokazać mu w praktyce realizację polskiej myśli szkoleniowej, z której przecież słyniemy. Tak też się stało i po 25 minutach drugiej połowy na tablicy wyników widniał remis 4:4. Następnie przeciwnicy wyprowadzili kontratak i przegrywaliśmy 4:5, by za chwilę remisować 5:5.

Remis nas nie zadowalał (o nie!), tak więc postawiliśmy wszystko na jedną kartę … i dostaliśmy dwie bramki z kontrataku. Pomimo więc posiadania piłki w II połowie na naszą korzyść 90% do 10% (tak pokazały oficjalne dane na portalach internetowych zajmujących się statystykami piłkarskimi), przegraliśmy 5:7. Wróciliśmy na tarczy, ale na pewno nie możemy się wstydzić naszej postawy! Gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności tudzież nieśmiałe „dziękujemy!” z trybun, nieco poprawiły nam humory, choć z wyniku jesteśmy oczywiście niezadowoleni.

 

Po meczu kontynuowaliśmy nasze dyskusje na tematy piłkarskie i prawnicze (albo prawnicze i piłkarskie), nawiązując interesujące relacje z prawnikami z Irlandii. Dla Naszej Izby – The Bar of Ireland – to bardzo ciekawy kontakt i możliwość rozwoju międzynarodowych prawniczych relacji na Zielonej Wyspie.

 

Nasi przeciwnicy zaprosili nas na rewanż do Dublina, a jak pokazują statystyki naszej drużyny, lepiej gramy na wyjazdach, więc kto wie …

 

OIRP Gdańsk – Bar of Ireland 5:7

(bramki dla naszej drużyny: Marcin Czugan x 2, Dawid Szadaj, Sebastian Fischer, Maciej Sosnowski)

 

Skład OIRP Gdańsk:

Krzysztof Jóźwiak, Tomasz Sinkiewicz, Sebastian Fischer, Maciej Sonowski, Marcin Stankiewicz, Grzegorz Gorczyca, Kamil Kosior, Tomasz Bronk, Michał Mac, Bartosz Nowacki, Marcin Czugan.

Relację sporządził:

Marcin Czugan

kapitan piłkarskiej drużyny OIRP Gdańsk

 

Zainteresowanych uczestnictwem w drużynie piłkarskiej OIRP Gdańsk, zapraszam do kontaktu na adres mczugan@gmail.com

 

 

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content