30 maja 2017

Krajowy etap Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie – relacja

W dniach 15-16 maja 2017 r. w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie przeprowadzony został krajowy etap Ogólnopolskiej Akademii- Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017.  Dnia 15 maja z zadaniami konkursowymi zmagali się uczniowie szkół podstawowych, natomiast dnia 16 maja znajomość prawa prezentowali uczniowie szkół gimnazjalnych. Konkurs ten cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie połączone było ze zwiedzaniem budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, gdzie uczestnicy mogli poznać tajniki pracy sędziów, a także dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonuje Naczelny Sąd Administracyjny.  Sam konkurs miał uroczysty przebieg i został otworzony przez Prezesa Krajowej Izby Radców Prawnych radcę prawnego Macieja Bobrowicza.

Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu prawa. Poziom kandydatów był wyjątkowo wyrównany, co spowodowało konieczność zorganizowania dogrywki zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Każdy z uczestników, w nagrodę za włożony trud w przygotowania, otrzymał upominki.

Całe wydarzenie po raz kolejny zorganizowane zostało pod patronatem Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

W wyniku przeprowadzonego konkursu wyróżnienie otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku Zofia Mital, której składamy serdeczne gratulacje.