Wiadomości

13 maja 2019

Koszykarska drużyna OIRP Gdańsk na turnieju w Poznaniu

Koszykarska drużyna OIRP Gdańsk na turnieju w Poznaniu 

 

Nasza koszykarska reprezentacja zajęła V miejsce na bardzo mocno obsadzonym prawniczym turnieju koszykarskim rozgrywanym 6 kwietnia 2019 roku w Poznaniu – czym powtórzyła swój wynik z 2017 i 2018 roku.  Turniej organizowany jest przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu i była to już jego VIII odsłona. W tym roku oprócz naszej drużyny do rywalizacji przystąpiły drużyny: ORA Poznań, OIRP Poznań, Wrocław, Szczecin oraz Orły Temidy Warszawa.

Skład naszej drużyny mocno się zmieniał (z uwagi na liczne kontuzje i nieprzewidziane absencje) i finalnie zagraliśmy w składzie: radcowie prawni Jakub Strykowski, Paweł Kuropatwa (kapitan), Michał Chamera – radcowie prawni in spe (po tegorocznych wyczerpujących egzaminach radcowskich) Dariusz Markiewicz i Paweł Kapelańczyk – oraz aplikanci: Mateusz Szymański i Andrzej Bójko.

Po przedturniejowym losowaniu online (na facebooku) nasza drużyna znalazła się w grupie B, w której o dwa premiowane awansem do kolejnej fazy rozgrywek miejsca musiała walczyć z zawodnikami ze Szczecina oraz OIRP Poznań – drużynami które w poprzednich latach wygrywały lub dochodziły do finałów.

W pierwszym meczu nasza reprezentacja, po obiecującym początku, niestety ostatecznie uległa drużynie OIRP Poznań. Postawa naszych zawodników napawała jednak optymizmem przed meczem decydującym o awansie z doświadczoną drużyną Szczecina – sam mecz z nimi był pełen walki, tak że jedna z sytuacji podkoszowych skończyła się kontuzją zawodnika przeciwnika na skutek przypadkowego kontaktu z łokciem naszego zawodnika. Niestety mimo dużego zaangażowania nie udało się zwyciężyć i pozostała walka o V miejsce z Orłami Temidy Warszawa. W tym spotkaniu również była zacięta rywalizacja, tak że oprócz wpadających koszy, nos jednego z naszych przeciwników przegrał z udem naszego kapitana – nasze zwycięstwo przypieczętowały dwie akcje zakończone przez Michała Chamerę.

Cały turniej po emocjonującym finale wygrał nasz pierwszy grupowy rywal – drużyna OIRP Poznań, która pokonała zeszłorocznych zwycięzców z Wrocławia.

 

Turniej stał się marką rozpoznawalną wśród prawników. Organizatorzy prowadzą go w koleżeńskiej atmosferze, z życzliwością i uśmiechem rozwiązują wszelkie napotykane przeciwności. Zapewnili obsługę meczy z profesjonalnymi sędziami i opieką medyczną, a ponadto wszystkim drużynom zarówno napoje, batony energetyczne, kanapki, jak i lunch w formie pizzy. Dla trzech najlepszych drużyn przewidziano puchary, ponadto była dodatkowa nagroda dla najlepszego gracza i drużyny/zawodnika fair play. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy. Nowością w tym roku był konkurs rzutów za 3 pkt, w którym udział wzięli niemal wszyscy zawodnicy występujący w turnieju.

 

Turniej był świetną okazją do prowadzenia sportowej i utrzymywanej w duchu fair – play rywalizacji; pozwolił zawrzeć nowe lub pogłębić dotychczasowe znajomości.

Dziękujemy Radzie OIRP za udzielone drużynie wsparcie finansowe wyjazdu na turniej.

Liczymy, że za rok – przy większym zgraniu się naszej drużyny – uda się w końcu zawalczyć o turniejowe puchary. Do tego niezbędne jest systematyczne trenowanie, do czego trzeba niezwłocznie powrócić.

 

Opis przygotowali: Paweł Kuropatwa i Darek Markiewicz

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content