Koszykarska drużyna OIRP Gdańsk na turnieju w Poznaniu

6 kwietnia 2024 r. – w międzynarodowy dzień sportu — drużyna naszej izby rywalizowała w X edycji Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Prawników o Puchar Dziekana ORA w Poznaniu i Dziekana OIRP w Poznaniu.

W tej edycji uczestniczyło 8 drużyn — w grupie A: OIRP Poznań, Orły Temidy/OIRP Warszawa, OIRP Wrocław i nasza drużyna, a w grupie B: Palestra Poznań, OIRP Tarnów, OIRP Kraków i Komornicy z Warszawy.

Pierwszy mecz graliśmy ze współgospodarzami turnieju, którzy bardzo dobrze zaczęli, jednak my w drugiej połowie nadawaliśmy rytm, tak że końcówka była bardzo zacięta – w niej niestety kilka punktów więcej zdobyli przeciwnicy. W drugim zmierzyliśmy się z doświadczoną i zgraną drużyną radców z Warszawy — po bardzo zaciętym meczu, z intensywną obroną (po pierwszej połowie wynik 3:2), finalnie przegraliśmy niewielką różnicą punktów. Trzeci mecz graliśmy z OIRP Wrocław, tj. kilkukrotnym mistrzem poprzednich edycji turnieju oraz ostatnich mistrzostw radców w Gliwicach (X 2023). Ponadto do meczu przystąpiliśmy bez kontuzjowanego dotychczasowego lidera ataku Michała Chamery, niemniej z motywacją i chęcią zwycięstwa — tym podejściem oraz skutecznością rzutów za trzy zaskoczyliśmy przeciwników tak, że na koniec to my się cieszyliśmy z wygranej z tym utytułowanym przeciwnikiem.

Na tym niestety rywalizacja meczowa dla nas się zakończyła. Wygrała debiutująca na turnieju drużyna OIRP Tarnów, a drugie miejsca zajęła drużyna Orły Temidy/OIRP Warszawa. Nasz zawodnik Mateusz Szymański otrzymał indywidualne wyróżnienie za najlepszy “rzut za trzy”. Drużynę naszej OIRP ponadto reprezentowali: Olaf Burczyk, Marcin Kwiecień, Michał Chamera, Darek Markiewicz, Michał Widawski, Piotr Grubba, Paweł Kuropatwa.

Turniej był świetnie zorganizowanym przedsięwzięciem, wspieranym przez władze samorządowe adwokatów i radców oraz sponsorów. Zapewnione zostały napoje, batony energetyczne, kanapki, jak i lunch w formie pizzy oraz obsługa meczy z profesjonalnymi sędziami. Wieczorem mieliśmy szansę spotkać się z uczestnikami w lokalu na Starym Rynku.

Słoneczna pogoda, rozkwitające przyroda oraz koleżeńskość uczestników budowały sympatyczną atmosferę. Była to świetna okazją do prowadzenia sportowej i utrzymywanej w duchu fair – play rywalizacji, równolegle pozwalając zawrzeć nowe lub pogłębić dotychczasowe znajomości z uczestnikami.

Dziękuję Radzie OIRP za udzielone drużynie wsparcie finansowe wyjazdu na turniej.

Uzdolnionych koszykarsko członków naszej Izby zapraszam do kontaktu w celu dołączenia do drużyny-aktualnie bierzemy udział w rozgrywkach trójmiejskiej amatorskiej lidze koszykówki, a w połowie czerwca zapewne zorganizujemy turniej koszykówki w Gdańsku [więcej informacji niebawem].