9 maja 2018

Konferencja z zakresu prawa własności intelektualnej -19.05.2018

Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję Konferencji naukowej z zakresu prawa własności intelektualnej pt. „w sprawie autorów”, która odbędzie się dnia 19 maja 2018 r., na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku!

Za udział w konferencji przyznane będzie 5 pkt. szkoleniowych.

Konferencja „W sprawie autorów” w sposób praktyczny przedstawia aktualne zagadnienia z zakresu prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej, ważne z punktu widzenia twórców i projektantów. Prelekcje prowadzone są przez prawników, profesjonalnych pełnomocników oraz ekspertów aktywnie działających w branży, a tematyka prezentowana jest w sposób praktyczny i zrozumiały dla osób, które nie mają na co dzień styczności ze słownictwem prawniczym. Wydarzenie ma na celu nawiązanie dialogu między działalnością artystyczną a prawniczą oraz dąży do wymiany zgromadzonych doświadczeń.

Osoby zgłaszające udział w konferencji wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby organizacji konferencji.

Harmonogram:

11.00 | rozpoczęcie Konferencji;

11.15 – 11.55 | Zasady konstruowania umów autorskoprawnych – dr Magdalena Rutkowska-Sowa, rzecznik patentowy, Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku;

12.00 – 12.25 | Czas ochrony praw autorskich – prof. UG, dr hab., adw. Maciej Barczewski, Kierownik Centrum Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Gdańskiego;

12.30 – 13.00 | Prawo autorskie w social media – adw. Magdalena Korol, Kancelaria Snażyk Korol Mordaka;

13.00 – 13.45 | przerwa kawowa

13.45 – 14.15 | Budowa silnej marki a zmiany w prawie unijnych znaków towarowych – Magdalena Miernik, serwis i firma prawnicza Lookreatywni.pl;

14.20 – 14.50 | Dobra osobiste twórców. Wykorzystanie twórczości osób trzecich – apl. adw. Piotr Nikołajuk, LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy;

14.55 – 15.25 | Zmiany w utworze a prawo twórcy do jego integralności – adw. Marta Grabiec, Kancelaria GESSEL;

15.30 zakończenie Konferencji.

Każda z prelekcji kończy się możliwością zadawania pytań przez publiczność.

Harmonogram może ulec zmianie.

Konferencja odbędzie się dnia 19 maja 2018 r. w Patio ASP, na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej).

Wydarzenie jest bezpłatne, bez rejestracji.

____

Konferencja powstała we współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku oraz Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Patronat honorowy: Urząd Patentowy RP.
Patronat: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Designu Gdynia, Grafmag, IP Centrum, Instytut Prawa Mody, Lookreatywni, law iPblog, Sztuka Wyboru, Traffic Design.
Organizator: aplikant radcowski Alicja Pałgan. W celu uzyskania zaświadczeń o uczestnictwie uprzejmie prosimy o wiadomość na maila: ala.palgan@gmail.com, wpisując w tytule wiadomości nazwę Konferencji, bądź o zgłoszenie w czasie trwania Wydarzenia.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/wsprawieautorow/