16 października 2017

Konferencja Nowoczesna kancelaria prawna

KONFERENCJA

Nowoczesna Kancelaria Prawna – rozwój i wyzwania”

organizowana przez Komisję Wspierania Rozwoju Zawodowego

Krajowej Rady Radców Prawnych

Warszawa, 25 października 2017 r.

Budynek FOCUS, ul. Armii Ludowej 26, I piętro, Sala Konferencyjna Żółta.

Odpłatność

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia

Do dnia 20 października 2017 r., wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza kontaktowego dostępnego na stronie konferencja.kirp.pl

Język

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie z języka angielskiego.

jankowski@kirp.pl

10.30 – 11.00

Rejestracja uczestników

11.00 – 11.10

Otwarcie Konferencji

Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców w Prawnych

11.10 – 12.10

Building of a profitable law firm in a digital age.” (Budowanie dochodowej kancelarii prawnej w erze cyfrowej)

Jacob Bosman, Bosman, international business consultant for law firms, TGO Consluting

Konsultant ds. strategii dla firm prawniczych. Główny partner w TGO Consulting, która działa w Nowym Jorku, Hadze i Hong Kongu. Laureat nagrody Innowacyjnych Adwokatów ds. Międzynarodowej Strategii Financial Times oraz nagrody Doskonałość Thomson Reuters w kategorii Marketing Prawniczy. Jest uznawany za jednego z liderów opinii w zakresie przyszłości branży prawniczej.

12.10-12.25

12.25 – 12.40

Przerwa kawowa

12.40 – 13.25

Warunki konkurowania jednoosobowych i małych kancelarii radców prawnych. Diagnoza i prognoza.”

dr Marek Gnusowski, Katedra Badań Rynku i Usług, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Zajmuje się szeroko pojętą tematyką zarządzania kancelarią i marketingu, konkurencyjności kancelarii prawnych oraz ekonomii rynku usług prawnych. Doradca biznesowy w zakresie budowanie strategii konkurowania na rynku. Prowadzi szkolenia z zakresu szeroko pojętego zarządzania organizacjami działającymi w różnych branżach usługowych.

13.25 – 13.40

13.40 – 14.25

Lunch

14.25 – 15.10

Budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez rozwój kompetencji biznesowych prawników.”

prof. Ryszard Sowiński, Katedra Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Doradca biznesowy kancelarii prawnych i podatkowych w dziedzinie strategii, marketingu i zarządzania, związany z branżą usług prawniczych od ponad 18 lat. Menedżer, prawnik, doradca podatkowy. Prowadzi szkolenia biznesowe i sesje mentoringowe dla wspólników zarządzających.

15.10 – 15.25

15.25 – 15.40

Przerwa kawowa

15.40 – 16.25

Nowe technologie. Wyzwania i szanse dla prawników.”

r.pr. Aneta Pacek-Łopalewska, r.pr. Joanna Daniłowicz

Aneta Pacek-Łopalewska –radca prawny, adwokat Stanu Nowy Jork z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska. Lider w tym obszarze według Rankingu Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej 2017, 2016 i 2015. Wyróżniona wielokrotnie w rankingu Chambers Europe.

Joanna Daniłowicz – radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym z zakresu doradzania przy transakcjach M&A i Private Equity. Ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem prawnym przedsiębiorstw.

16.25 – 16.40

Zamknięcie Konferencji